Canon MX340 - WIFI ile kullanım için yapılması gerekenler

Başlatan ubuntuM, 13 Temmuz 2016 - 15:03:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuM

Merhaba,

Nasip olursa bir arkadaşım Ubuntu ile tanışacak. Fakat yazıcıyı kablo ile kullanmak istemiyor. Ben kendim için yazıcıyı wifi ile kullanamamıştım; dolayısıyla kablolu kullanmaktayım yazıcıyı. Wifi ile kullanım olmuyor mu, kablo şart mı bilmiyorum. Bunun için arkadaşıma bu konuda bir şey diyemedim. Eğer yazıcıyı kablosuz kullanabilecekse Ubuntu'ya bir kişi daha katılacak. Cevap beklemekteyiz.

ubuntuM

Elimde Canon MX340 yazıcı var. Windows'ta sorunsuz kullanıyordum WIFI ile. Linux'ta ise kablolu kullandım hep; WIFI ile kurulumu yapamamıştım kendimce. Şimdi WIFI ile kullanmak istiyorum. Elimde kablosu da bulunmakta. WIFI ile kurulumu nasıl yapabilirim?

heartsmagic

Yazıcılar kısmından eklemeyi denedin mi? "Network" yazıcısı olarak eklemeyi deneyebilirsin, arayıp bulması gerekiyor. Eğer IP adresi sabitse belki elle ekleme yolu da vardır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

Neden ikinci başlık açıldı bilmiyorum ama konuları birleştirdim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuM

Aradan epey zaman geçti. Şimdi tekrar Mint kurdum. Canon MX340 kurulumunu çoook basit yaptım. Şöyle ki:

Yazılım Yöneticisi'ne girip Cups-backend-bjnp uygulamasını kurdum, ardından Yazıcılar'a gelip arattığımda hemen WIFI olarak kuruldu. Yani taş çatlasa 10 saniyede kurulum gerçekleşti. Deneme sayfalar da çıkarttım ve sorunsuz çalışmaktadır.

Bunu yazıyorum ki, olur da aynı sorunu yaşayan olursa, çözüm olarak çok basit olan bu yöntemi uygulasınlar; en azından bu yöntemin forumda var olması gayet faydalı olacaktır.

Saygılarımla.