raspberry pi görüntüsünü telefona aktarma ve raspbian üzerinden php

Başlatan xxmehmetali, 12 Temmuz 2016 - 22:37:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxmehmetali

1.sorum
arkadaşlar raspbian üzerinden php kodlanabilir mi çünkü baktığımda çoğu yerde makineye yönelinmiş durumdu (ardunio).
2.sorum
raspberry pi 'yi kütüphaneye götürüp oranın ağına bağlanacağım yani orada çalışacağım ama oraya hdmi girişli bir ekran götüremem o yüzden raspberry pi'nin görüntüsünü telefondan almak istiyorum ,bu mümkün mü ?

Arkadaşlar bu konuya yorum yazan , yardım eden ve ya etmeyen herkese teşekkürler ,sadece aklımdakileri sordum,raspberry pi 3 model b almayı düşünüyorum :)
görüntüyü telefona aktarmada ssh kullanılabilir mi (internette gördüm ) =?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xxmehmetali

ARKADAŞLAR KONU SAPTI YA BEN 2 TANE SORU SORDUM VE SİZ ALAKASIZ KONULAR BAŞLATTINIZ LÜTFEN YARDIM EDİN YA

plazma

Konuları ayırdım ben sapma olmaz bizim foruumuzda o konuda rahat olabilirsiniz. Büyük yazmazsanız daha uygun olur bu arada. Üstte bir cevap gelmiş geri dönüş yaparsınız bende bir cevap yazdım altta ne yapmak istediğinizi bilmediğimiz için farklı öneriler gelecektir.

Arduino farklı bir ortam php kodlamak için değilde veri çekip göndermek için anca kullanabilirsiniz onu, yanınızda taşımak yerine ssh ile bağlanacağınız için modemden port açıp herhangi bir yerdeyken bağlanabilirsiniz yanınızda sürekli taşıyıp ssh ile bağlanacaksanız daha kolay olur böylelikle.

xxmehmetali

Alıntı yapılan: plazma - 13 Temmuz 2016 - 13:32:28
Konuları ayırdım ben sapma olmaz bizim foruumuzda o konuda rahat olabilirsiniz. Büyük yazmazsanız daha uygun olur bu arada. Üstte bir cevap gelmiş geri dönüş yaparsınız bende bir cevap yazdım altta ne yapmak istediğinizi bilmediğimiz için farklı öneriler gelecektir.

Arduino farklı bir ortam php kodlamak için değilde veri çekip göndermek için anca kullanabilirsiniz onu, yanınızda taşımak yerine ssh ile bağlanacağınız için modemden port açıp herhangi bir yerdeyken bağlanabilirsiniz yanınızda sürekli taşıyıp ssh ile bağlanacaksanız daha kolay olur böylelikle.
Ben raspberry pi yi kütüphaneye götürecegim o yüzden modenden port açamam ve php kodu yazıp onu anlık olaak görnek istiyoeum ama hiç kimse cevap yazmamış medya oynatıcı gibi şeyler yazmışlar hala sorumum cevabını alamadım

plazma

Çevirimiçi değildir yada bilen yoktur isteğinizi sabırlı olun. İsteğinizin cevabı bu bağlantıda detaylı anlatım mevcut gerisini artık siz halledersiniz. Medya oynatıcı nerede var şuan?
https://www.raspberrypi.org/documentation/remote-access/ssh/
Buda işinizi görmez ise daha da benim yapabileceğim bir şey yok malesef.

heartsmagic

Alıntı yapılan: xxmehmetali.. ama hiç kimse cevap yazmamış medya oynatıcı gibi şeyler yazmışlar hala sorumum cevabını alamadım

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Temmuz 2016 - 01:27:50
1. PHP kodlanabilir mi derken? Üzerinde bir web sunucusu çalışabilir elbette.
2. Şöyle bir uygulama var:
http://www.linux-magazine.com/Online/Blogs/Productivity-Sauce/Use-an-Android-Device-as-Screen-and-Input-for-Raspberry-Pi
http://joshuawoehlke.com/android-raspberry-pi-display-over-usb/

Telefonda "USB tethering" desteğinin olması gerekiyormuş.

Şimdi sen diyorsun ki, PHP çalışacağım kendi sunucumu cebimde taşıyayım, görüntüyü de telefondan alayım. Cevap yukarıda. RaspberryPI üzerinde web sunucu çalışır, ne yapacaksan yaparsın. Telefondan görüntü kısmı için de şartlar belli. Kolay mıdır? Bilemiyorum, denemeden bilemeyiz.

Verimli mi bu? Bence değil. İlgili kütüphane nasıl bir ortam bilmiyorum ama uzak sunucuya bağlanmak çok daha kolay olabilir. Nasıl? Web sunucusu zaten 80 portundan çalışır, o konuda bir sıkıntı yok. Evdeki RaspberryPI üzerinde çalışan SSH ya da dosyaları nasıl göndereceksen artık bilemiyorum o servisi 8080 üzerinden çalıştırırsın. 8080 portu hemen hiçbir yerde engelli değildir. Kütüphanedeki ortam da en azından taşınabilir uygyulamaları çalıştırmaya müsaitse bir makinede açarsın IDE'ni çalışırsın güzel güzel.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.