Unity nasıl oluyor da GNOME'dan ve Xfce'den daha hızlı hale geldi ?

Başlatan eronis, 08 Temmuz 2016 - 18:13:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

warpalawas

bence en iyisi LXDE görünüş ve hız açısından. Ama teknik dataylarını bilimiyorum.

meda

Ubuntu uzun zamandır Unity geliştirilmesinde ufak rutüşlar ile birlikte hataları gitgide kapattı. Dikkat edin yeni sürüm değil. Bu sebeple taşlar yerine oturmuş bakalım Unity 8 ile neler değişecek. Önceden KDE masaüstünü pek sevmezdim ta ki 5. sürüme kadar şimdi de vazgeçemiyorum. 17.04 ile Unity 8 gelirse KDE5 ile yol ayırdımı olur.

Bazı arkadaşlar belki kızabilir ama XFCE bana göre çağın gerisinde kalmış bir arayüze sahip Mate masaüstü daha modern duruyor hem kaynak tüketimi de az.  ;D
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

eronis

Alıntı yapılan: meda - 28 Eylül 2016 - 15:26:00
Ubuntu uzun zamandır Unity geliştirilmesinde ufak rutüşlar ile birlikte hataları gitgide kapattı. Dikkat edin yeni sürüm değil. Bu sebeple taşlar yerine oturmuş bakalım Unity 8 ile neler değişecek. Önceden KDE masaüstünü pek sevmezdim ta ki 5. sürüme kadar şimdi de vazgeçemiyorum. 17.04 ile Unity 8 gelirse KDE5 ile yol ayırdımı olur.

Bazı arkadaşlar belki kızabilir ama XFCE bana göre çağın gerisinde kalmış bir arayüze sahip Mate masaüstü daha modern duruyor hem kaynak tüketimi de az.  ;D

Aynı mate'den mi bahsediyoruz bilmem ama Mint Mate 18 sürümünü denedim. Efektlerden i3 sistem kasılmıştı. KDE kadar değildi kasılma (KDE modern bilgisayarlar için yapılmış bir arayüz olduğundan doğaldır) ama mate beni performans konusunda hayal kırıklığına uğrattı.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ata1

Alıntı yapılan: meda - 28 Eylül 2016 - 15:26:00

konu diğer sürümlerse bir lafım yok ama arcch kullanıyorsan ve kde kurmuşsan bence arch kullanma daha iyi   :)) sebebine gelince archı sadelik ve hız için
kurup kde ile gelen bir sürü ıvır zıvırı doldurmak saçmalık ve ayrıca arch Üzerinde kde  yeterli bilgiye sahip değilsen seni kara ekranla tanıştırır
malum yuvarlana sürüm manjaro gene bir hafta test eder archa nazan bir nebze daha test edilir.
çağ gerisinde kalıp xfce kullanmayı tercih ediyorum. Madem sade ve hız için arch kurdum neden nimetlerinden yararlanmayayım ki  :))

ayrıca mate eski sürümü bence yenisinden daha iyi ve stabil  :))

illedelinux

Alıntı YapBazı arkadaşlar belki kızabilir ama XFCE bana göre çağın gerisinde kalmış bir arayüze sahip Mate masaüstü daha modern duruyor hem kaynak tüketimi de az.  ;D

Mate masaüstünün kaynak tüketimi Xfce ile başabaş gidiyor, Mate'nin görselliği ve performanstaki artısını da katarsak, Bu durum Mate için büyük bir artı iken, sözde daha hafif diye geçen Xfce'nin de büyük eksisi bana göre.
Ayrıca Debian stable Mate Xfce'ye göre adeta uçuyor.
Bu anlamda Xfce çağın gerisinde kaldı görüşünüze kendi yaptığım bir çok deneylerimle katılıyorum...

Alıntı Yapbence en iyisi LXDE görünüş ve hız açısından. Ama teknik dataylarını bilimiyorum.

Hız, performans, kaynak kullanımı, kullanışlılık ve hatta daha az sorunlarıyla Lxde'nin üzerine masaüstü ne çıktı ne de tarih yazdı. Ancak şimdilik sorun yok ama geliştiriciler gittikçe onu ikinci plana atmaya ve hatta bir şekilde yok etmeye devam ediyorlar, herhalde bu kadar artısı olan masaüstü kendilerine göre sakıncalı geliyordur...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Minty

Konu amacından uzaklaşmış. Başlığa bakıyorum içerisindeki tüm yorumlara bakıyorum ama neredeyse hiçbiri arkadaşın sorusuna yanıt vermek için değil gibi. İnsanların masaüstündeki bu diretmelerini de anlamıyorum. Hiçbir soru sormadan Unity kullan diyor mesela. Bari bilgisayarın donanımını sor önce. Senin için iyi gelen bir şey başkası için de aynı tesiri göstermek zorunda mı? Eğer öyle olmuş olsaydı bir tane ağrı kesici olmaz mıydı piyasada? Bu masaüstü diretmesine ait bir sürü konu mevcut zaten. Herkes de bu konulara bir şeyler yazmayı seviyor anlaşılan. Tavsiyelerde bulunurken lütfen dikkat edelim. Arkadaşın sistem gereksinimi nedir, ne kadar zamandır Linux kullanıyor, masaüstünde aradığı özellikler ne gibi soruları önce cevaplamamız gerekiyor. Yoksa yapacağınız tavsiyeler bir süre sonra masaüstü kavgasına dönüyor.
~~~~~   Bazı insanlar o kadar fakir ki tek sahip oldukları şey para...   ~~~~~

Source

Benim tercihimde mate. Çift ekranda unity kullanışsız geliyor. Mate hem görsel olarak canlı hemde hızlı bir masaüstü.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

QuackWave

Benim tercihim LXDE'den yana.Gnome gibi bir masaustunun bu kadar sponsoru var iken LXDE'ye sanki 'eskimiş masaustu' ibaresiyle bakıyorlar.Belki zamanla değerini anlarlar.

tosun

"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

şenol

ben gnome filan diyordum ama , UNİTY bitirmiş olayı :) 16.10 da kullanın bakalım unity yi , görün hızı stabiliteyi , UNİTY KRAL DIR :) gerisi gecici heyecandır , saygılar
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

meda

Alıntı yapılan: ata1 - 28 Eylül 2016 - 16:19:41
konu diğer sürümlerse bir lafım yok ama arcch kullanıyorsan ve kde kurmuşsan bence arch kullanma daha iyi   :)) sebebine gelince archı sadelik ve hız için
kurup kde ile gelen bir sürü ıvır zıvırı doldurmak saçmalık ve ayrıca arch Üzerinde kde  yeterli bilgiye sahip değilsen seni kara ekranla tanıştırır
malum yuvarlana sürüm manjaro gene bir hafta test eder archa nazan bir nebze daha test edilir.
çağ gerisinde kalıp xfce kullanmayı tercih ediyorum. Madem sade ve hız için arch kurdum neden nimetlerinden yararlanmayayım ki  :))

ayrıca mate eski sürümü bence yenisinden daha iyi ve *kararlı  :))
OpenSUSE-Thumleweed ile KDE kullanıyorum.  O da yuvarlanıyor tökezlemsini bekliyorum. :) Arch üzerinde Sylake tabanlı makinede Bumblebee çalışmıyor kereta çok uğraştırdı ama olmuyor. Bu arada 2 sendir KDE ile haşır neşirim ama siyah ekranla karşı kaldığımı hatırlamıyorum. Aynısını Gnome-Shell için söylemem.

Bazı paketlerin bağımlılığını bende sevmiyorum yalnız janjanlı oluşu ve Dolphin dosya tarayıcısındaki özellikler bunu görmezden gelmeme yardımcı oluyor. :)

Unity 7.5 sürümünde taşlar iyice yerine oturmuş fişek gibi sürüm olmuş ama gel ki Gnome uygulamalarını yükleyince sistem arayüzündeki eğretilik ya da tasarım uyuşmazlığı hoşuma gitmiyor.

"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"