Dizüstü Kapağını Kapatınca Tepki Vermiyor

Başlatan uçbirim2002, 06 Temmuz 2016 - 21:53:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meda

Takas alanını 8GB olarak  ayarlamayı deneyin. Bunun içinde Gparted uygulamasına başvurabilirsiniz.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

uçbirim2002

Maalesef servise götürme gibi bir imkanım yok. Bu yüzden yardım istiyorum. Yani yinede yazılımsal bir sorun gibi geliyor bana....

Takas alanını deneyeceğim. Sonucu yazarım...
Hello!

FireSwords

Alıntı yapılan: uçbirim2002 - 28 Eylül 2016 - 21:55:00
Maalesef servise götürme gibi bir imkanım yok. Bu yüzden yardım istiyorum. Yani yinede yazılımsal bir sorun gibi geliyor bana....

Takas alanını deneyeceğim. Sonucu yazarım...
Sorun takas alanı değil bence. Sorun yazılımsal olsa Windows tarafında sorun olmazdı. İki farklı olasılık var:

1- Ya sorun tamamen donanım ile alakalı
2- Ya da ACPI ile ilgili bir yazılımsal sorun var.

bugra9

Bildiğim kadarıyla tüm dizüstü bilgisayarlarda kapağın açısı belirli bir derecenin altında indiğinde donanımsal olarak ekranın enerjisi kesilir. Ekranı yavaşça indirerek kararıp kararmadığını kontrol et. Eğer hiç kararmayı gözlemleyemiyorsan donanımsal olarak sensörde sorun vardır, kararıyorsa da sorun yazılımsaldır.

uçbirim2002

Alıntı yapılan: FireSwords - 29 Eylül 2016 - 19:00:40
1- Ya sorun tamamen donanım ile alakalı
2- Ya da ACPI ile ilgili bir yazılımsal sorun var.

Yine emin değilim ama elektriğe takılı değilken Windows tarafında ayarladığım işlem (kapanma) çalıştı. Ubuntu tarafı için test etmedim.

Eğer ACPI ile ilgili bir sorun varsa nasıl tespit edebilirim?
Hello!