linux üzerinden windows da virüs taraması yapmak

Başlatan sireno52, 03 Temmuz 2016 - 18:17:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam  arkadaşlar  ubuntu üzerinden   windows  yüklü hard  diskimi  virüs taraması yapmak istedim bu konu hakkında  bilgi almak için     googleden     araştırdım   ve  bu adresi buldum   http://www.bilgisayarbilisim.net/guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/windows-baslamadan-virus-silme-t67003.html   bitdefinder  iso  paketini indirdim cd ye   yazdım   ve cd  pc me taktım  çalışan  sd yapmışlar işin güzel tarafı linux  üzerine virüs tarama  cd si yapmışlar  bir bakmanızı  tavsiye ederim
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

Merhaba.

Forumdaki eski konulara bakabilirsin. Linux tarafında çalışan AV uygulamalarını kurar, şansını denersin. Örneğin Clamav gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mhmtkrktr

Alıntı YapForumdaki eski konulara bakabilirsin. Linux tarafında çalışan AV uygulamalarını kurar, şansını denersin. Örneğin Clamav gibi.

Yapılabilirliğini sorgulamak değil de, yapılmış olduğunu bildirmek için yazılmış gibi.

Daha önce, bir kaç bilinen AV programı, calışan CD olarak sürüm çıkartmıştı. Hatta 5-6 yıl gibi bir geçmişi vardı bunun diye hatırlıyorum. Net bilmiyorum ama onlarda Linux üzerinde çalıştırılmıştır diye tahmin ediyorum.

Bu taraftan çok, tek sistem olarak Windows kullananları ilgilendiren bir durum aslında. Linux tarafında, @heartsmagic 'in belirttiği şekilde, yapılabilir zaten. Yinede kendi adıma, paylaşım için teşekkür ederim.

ata1

ben kurmuştum ama hiç kullanmadım halada pc'de kuruludur Clamav ama hiç buna gerek duymadım  :))

zamanına ve emeğine sağlık genede arkadaşım
╔═[02:38]═[ata@ata]
╚═══===═══[~]>> pacman -Ss Clamav
extra/clamav 0.99.2-1
    Anti-virus toolkit for Unix

heartsmagic

@mhmtkrktr, hani ilk elden denemişliğim olmadığı fakat forumda kullananları gördüğüm için öyle yazdım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.