Usb'den Baslatamıyorum

Başlatan Gkkcmn, 02 Temmuz 2016 - 00:04:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gkkcmn

Ubuntu'yu yükledim ve usb'ye yazdırdım ama sonra bilgisayarımı usb'den başlatamadım.(kullandığım bilgisayar hometech wi 10)

kartal

BIOS' tan usb yi seçince başlamıyor mu?

Gkkcmn

benim bios ekranı cok karısık boot a girince sadece secenekler var aktif ve aktif değil diye.

kartal

Usb ye doğru yazdırdığınızdan ve BIOS tan seçtiğinize eminseniz, UEFI-legacy değiştirerek te deneyebilirsiniz

Gkkcmn

ben biosta usb yi bulamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Temmuz 2016 - 00:35:06

bide ben windowsu silip linux kurmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

gnukarabatak

Aslında boot menüyü bulmanla ilgili birşeyler yazacaktım fakat senin aletin dizüstü değil tablet olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bildiğim kadarıyla tabletlerde bu işler kurulu olan windows ile firmware olarak çalışır. Bu videoda da aleti incelemiş arkadaşlar isteyen bakabilir : https://www.youtube.com/watch?v=Elq8FMw2_Oo
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

heartsmagic

Aygıt için Linux tarafında hiç bilgi yok gibi, biraz macera olabilir Linux denenmesi. Fakat henüz denemesini bile yapamamışken önce onu çözmen lazım, yani bir şekilde USB'den nasıl başlatılacağını senin bulman gerekiyor. BIOS üzerinde olur, başlangıç kısayolları olur (PC'lerdeki Fn tuşları gibi) bir şekilde çözüp en azından canlı olarak açabiliyor musun sistemi diye bakmalısın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.