Virtualbox Make sure the kernel module hatası

Başlatan suleymanca, 30 Haziran 2016 - 02:57:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suleymanca

Arkadaslar 2 gündür buna uğraşıyorum yabancı kaynaklara falan baktım ama bir türlü çözüm bulamıyorum.
çözümler arasında .ınf uzantılı dosyaları gösterip yükleyin diyor ama onu yapmama rağmen değişen bir şey yok. Laptoptan yapmaya çalışıyorum bu arada hp

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kartal

Sahipli işletim sistemi yerine, linux'ta denediniz mi?

suleymanca

Alıntı yapılan: kartal - 30 Haziran 2016 - 03:54:34
Sahipli işletim sistemi yerine, linux'ta denediniz mi?

hocam şunu belirtmekte fayfa var köprü bağdaştırıcısı olarak kullanıyorum. ve .vdh uzantılı FreeBSD kurmaya çalışıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Haziran 2016 - 13:40:16

beyler allah için yardım edin çıldırıcam

ata1

virtualbox-host-modules

bu bizde de ana depodan kaldırılmış arch wikide bunun için bir başlık açılmış. sizde kurulumu nasıl ve nereden yapıldı?
bizde çözüm olarak şu anda aur depodan kuruyoruz sorunsuz çalışıyor. ubuntu konusunda bilgili arkadaşlarım virtualbox-host-modules paketini kurmanız yardımcı olacaktır. yada orace sayfasından deb paketi olarak denemenizi önereceğim.

ne çıktı veriyor
cat /etc/modules-load.d/virtualbox.conf

heartsmagic

Windows sürümü nedir?
Virtualbox log dosyasının içeriği nedir?

https://www.virtualbox.org/ticket/14052

Olay esasında Linux veya FreeBSD konusu değil, meseleyi Windows tarafı için araştırmalısın. Bu konuda sadece nezaketen yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öteki türlü forum Windows sorunlarıyla dolabilir anlayışla karışlarsın ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.