Domain Ekleme

Başlatan dark12side, 29 Haziran 2016 - 16:23:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dark12side

Herkese Merhaba

Arkadaşlar şimdi ben bir vds server kiralayıp, ubuntu 14.04 kurdurdum.
Fakat makinenin Ip adresi ile girebiliyorum,
IP:178.32.176.207
Bunu tarayıcı url kısmına yazdığımda girebiliyorum siteye
Alan Adı/Domain: http://www.csgoverybet.com/
Bunu URL kısmına yazdığımda sitenin açılmasını istiyorum
IP ye NameServer yönlendirmesi yaptım
Lütfen bi yardım edin

Yazım hataları ve Konu yanlış yere açıldıysa affola  :)

plazma

Konu uygun bölüme taşındı.

fsutil

ssh kullanıcıadı@csgoverybet.com

yazdığınızda girmesi gerekir.

Ekleme: tamamen yanlış anlamışım, karışık anlatmışsınız biraz. Domain adını nereden satın aldınız ? Host kısmına ip adresini girceksiniz. Hemen etki etmeyebilir.

Berkhan Berkdemir

Whois kayıtlarında IP adresinizi bulamadım. Sizde whois.com.tr den domainizi sorgulayın IP adresiniz gözükmeli diye düşünüyorum.

Python, SQL Developer
İyi günler

GitHub: @BerkhanBerkdemir
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

dark12side

Berkhan Berkdemir

whois.com.tr de IP adresiniz tanımlı değil. IP adresini domainize yönlendirdiğinizden emin misiniz?

Python, SQL Developer
İyi günler

Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

dark12side

evet yönlendirdim sunucumda dns zone yokmuş öyle diyolar onu nasıl kurarım

Berkhan Berkdemir

Alıntı yapılan: dark12side - 29 Haziran 2016 - 18:39:03
evet yönlendirdim sunucumda dns zone yokmuş öyle diyolar onu nasıl kurarım

DNS Zone dedikleri olayı BIND DNS Server ile yapabilirsiniz. İnternetten arattırısanız iyi olur. Ne kadar linux cu olsamda kullanmadığım ürünler arasında malesef.

Ama kısaca ne yapacağınızı anlatıyım

1) A kaydı oluşturun TTL değeri default olsun ve sunucu  IP adresini ekleyin
2) NS kaydı oluşturun ve Nameserver değerini atayın
3) Mail server özelliği varsa MX kaydına eklyeceksiniz
4) CNAME de ismi, isime çeviriyor (yani main.example.org'u second.example.org'a çeviriyor)

Tabi ki forumda BIND'i bilen vardır.

@heartsmagic de bir bakarsa konuya iyi olur diye düşünüyorum  :).

Python, SQL Developer
İyi günler

bugra9

Kurmak zorunda değilsin, başka dns servislerini kullanabilirsin. Öncelikle çoğu alan adı kaydedici bu servisi ücretsiz sağlıyor. Bunu yapmak için öncelikle "nameserver" kayıtlarını boş bırakır ya da onların belirttiği adresi girersin. Daha sonra da dns ayarlarından "A" kaydına kendi cihazının ip adresini işaret ettirirsin.

Eğer bu servisi sağlamıyorsa başka ücretsiz servisleri kullanabilirsin. Aynı mantıkta önce bu servisin nameserver adreslerini alan adı ayarlarında belirtirsin. Daha sonra bu servisin dns ayarlarında "A" kaydına kendi cihazının ip adresini işaret ettirirsin. Bu servislere örnek olarak cloudflare.com adresini verebilirim. Öncelikle siteye kayıt ol. Daha sonra alan adını eklet. Küçük bir tarama yapacak ve taramadan sonra dns kayıtlarını girme yeri açılacak. Bu ekranda "A" kaydına isim alanına "*" ve diğer alana "ipAdresi" şeklinde yazıp kaydı ekletirsin. Daha sonra devam ettiğinde sana nameserver adresleri verecek ve bunları alan adı ayarlarını kullanarak eklemeni isteyecek. Bu eklemeyi yaptıktan sonra işlem tamamlanmış oluyor.

NOT: Dns kaydında yaptığın değişiklikler anında yansırken, nameserver adresi değişiklikleri kişisel bilgisayarında kullandığın dns adreslerine göre 0 ile 48 saat arasında güncellenir.

dark12side

şimdi ne yapıcam anlatırmısınız bu işlerde biraz cahilim  :)

bugra9

Alan adını aldığın firmanın canlı desteğinden böyle bir servisiniz var mı diye sordum. Onlar da yeni bir "ticket" oluşturun yaparız dediler.

Hani alan adını yönettiğin sayfada dns ile ilgili bölüm varsa kendin yapabilirsin ama yoksa ve onlardan yapmasını istersen en temiz çözüm olur gibi geliyor.

dark12side

bugra9

Sunucumun ip adresi bu ve bu ip adresinden görüntüleyebiliyorum. Sizden aldığım alan adını yazınca da sunucumdaki siteye ulaşmak istiyorum ve bunun için ne yapmam gerekiyor ya da ilgili ayarları yapar mısınız (dns A kaydı benim ip adresimi işaret etsin) gibi bir şey yazabilirsin. Sonuçta ne yazarsan yaz onlar anlar :)

dark12side

bunları yazdım

Sunucumun 178.32.176.207 bu ve bu ip adresinden görüntüleyebiliyorum. Sizden aldığım alan adını yazınca da sunucumdaki siteye ulaşmak istiyorum ve bunun için ne yapmam gerekiyor ya da ilgili ayarları yapar mısınız (dns A kaydı benim ip adresimi işaret etsin)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2016 - 20:33:20

Görkay Bey biz bu işlemi sunucu kısmında BIND9 DNS SERVER kurulumu yaparak alanadını karşılaması içn DNS ZONE oluşturuyoruz. Bu şekilde Alanadınız ile Sunucunuz bağlantı kurmuş oluyor.

Saygılarımla.
Destek sistemini kullandığınız için teşekkür ederiz.
bunları yazdılar

bugra9

Bana hiç böyle yazmamıştı. Neyse yukarıda iletilerimden birinde belirttiğim cloudflare'i kullanabilirsin. Orada nasıl yapacağını adım adım anlattım. Kullanması oldukça basit olup yanında cdn gibi servisleri de kullanmana imkan tanıyor.

dark12side

hacı halletik domaini aldığım yer sağolsun rica ettim kurdu
bide Node version 0.12 bunu nasıl kurucam
sudo apt-get install node bu kodu uyguladım olmadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2016 - 22:09:47

konu kilit sorunu çözdüm

heartsmagic

Her konu için farklı başlık kullanıyoruz, konuların kapatılması için de etiket bekliyoruz: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.