İstanbul Avrupa Yakasında SQL Eğitim Merkezi Tavsiyesi

Başlatan bijehr, 26 Haziran 2016 - 02:00:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bijehr

Konuyu yanlış yere açtıysam öncelikle kusura bakmayın.

Bir arkadaşım İstanbul Avrupa yakasında Beşiktaş'a yakın bir yerde SQL eğitimi almak istiyor lakin googleda gördüğüm birkaç firma beni tatmin etmedi. Tavsiye edebileceğiniz , eğitim açısından kaliteli bir eğitim merkezi varmıdır ?

Berkhan Berkdemir

Alıntı yapılan: bijehr - 26 Haziran 2016 - 02:00:11
Konuyu yanlış yere açtıysam öncelikle kusura bakmayın.

Bir arkadaşım İstanbul Avrupa yakasında Beşiktaş'a yakın bir yerde SQL eğitimi almak istiyor lakin googleda gördüğüm birkaç firma beni tatmin etmedi. Tavsiye edebileceğiniz , eğitim açısından kaliteli bir eğitim merkezi varmıdır ?

Sorunuzun ucu çok açık.
Ben anladığım kısım ile sizin sorunuzu yanıtlamaya çalışacağım

-SQL nasıl öğrenirim, SQL sistemleri nasıl yönetirim.

Hangi platform da çalışmak istediğiniz göre değişir diyebilirim. Ama normal SQL diline ihtiyacınız varsa "SoloLearn" firma / kurum bir bakın. Emin olun evinizde en güzel SQL i öğrenebileceğiniz uygulamayı geliştirmişler.

SQL Sistemlerine gelince;
MySQL için benim önerim oracle ın hazırladığı 4000 sayfalık dökümanı okumaya çalışırsanız çok sıkılırsınız. O yüzden SQL sistemleri ancak kura kura, kurcalaya kuracalaya, hatta bozarak anlayabilirsiniz.
MSSQL veya Oracle ise malesef eğitim merkezlerinden öğrenmeniz gerekecek. Onlar içinde bir bilgim yok (fiyatları yüzünden).

Python, SQL Developer
İyi günler
GitHub: @BerkhanBerkdemir
Eğer Linux hakkında güncel haber ve rehberler görmek istiyorsanız profilimde ki linke tıklayın.

ahmet_matematikci

SQL topu topu 15-20 komutluk bir sistem. SELECT, FROM,DELETE,ALİAS, INNERJOIN...UP,DOWN daha fazla ne ola ki...
MSSQL de çok güzelve kolay arayüz de olsa, phpMyadmin ile MYSQL çok basitte olsa (ikisini de kullandım) eğitimlik bir tarafı var mı bilmiyorum?
Bunları kullandığım  yıl 2004-2006 arası. Sonra uğraşmadım. Neler değişti bilmiyorum.

Eğitim kurumlarının SQL konusunda müfredatlarını paylaşır isen belki daha fazla yorum yapabilirim.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)