[Çözüldü] Gnome kurdum bilgisayar açılmıyor şuan

Başlatan serkanonline, 24 Haziran 2016 - 02:22:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serkanonline

Merhaba kolay gelsin

Bilgisayarıma az önce gnome kurdum(alttaki komut ile) gdm - lightdm seçiminde gdm seçip kurdum kurulum tamamlandıktan sonra reset atayım dedim ve şuanda Ubuntu Kylin yazısında donup kalıyor sorun ne olabilir?

sudo apt-get install gnome-shell
Bilinçli bir şekilde geriye doğru atılan her adım ileri bir adımdır

ata1

gnome pek kullandığım bir masa üzeri değil fakat bildiğim kadarı ile şöyle olmalı değilmidir.
sudo apt-get install gnome

sudo dpkg-reconfigure gdm 
sudo reboot

serkanonline

@ata1

öyleyse bile hata yapıp kurdum ve şuanda bilgisayar açılmıyor ctrl+alt+f1 yapınca "a start job is running for hold until boot process finishes up" yazısı çıkıyor o ekranda da hiç bi şekilde bişe yapamıyorum

ata1

SHIFT yada ESC tuşları sonuç veriyor mu

serkanonline

@ata1

evet esc basarak GNU GRUB ekranına girdim şuan

ata1

ubuntu konusunda fazla bir bilgim yok hatalı bir şey yapmamak adına konunun uzmanları yardım etmeli fakat grub ekranında gelişmiş seçeneği ile açılıp açılmadığına bir bak  ;D yada grub ekranında iken ctrl+alt+f2 dene

serkanonline

@ata1

uğraşınca oldu :D o ekranda recovery tarzı bişeye girdim ordan komut satırına attı giriş yaptım sonra kurduğum paketi kaldırıp bilgisayara rest atınca açıldı yalnız recovery modda bişeyler kaldırdı orayı pek anlayamadım inşallah sıkıntı yapacak bişeyler değildir yardımın için teşekkür ederim :D

ata1

hatayı kendisi kaldırdı orada fazla bir şey silmez kendisini kurtarır sadece. Başarmana sevindim  ;D

bugra9