[çözüldü]İmla denetimi ingilizce

Başlatan asukaki, 03 Şubat 2011 - 13:23:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asukaki

Sistemin dili Türkçe olmasına karşın bütün dillerin her şeyi Türkçe olmasına karşın. Mozemberek dil denetiminide yüklememe karşın. Open office ve gedit bir çok yerde imla denetimi ingilizce yapılıyor. Firefoxta Türkçeyi yükledim. Open officede hiç denetim yapmıyor. Türkçe'De yazsam İngilizcede yazsam yanlış da yazsam hiç denetim yapılmıyor. İmla denetiminden Türkçe seçilmiş.
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Öncelikle belirtelim 10.10 ile beraber Zemberek sistem genelinde imlâ denetimi yapamıyor zira paketleri hazır değil. @Rail'den uzunca bir süredir ses çıkmadı, sanırım ondan başka Debian/Ubuntu konusunda ilgilenene de yok. Haliyle Gedit gibi uygulamalarda imlâ denetimini arama şu an için. Fakat ben mozzemberek paketi ile (Rail'in PPA'sından) Firefox ile imlâ denetimi yapabiliyorum. OpenOffice içinse Zembereği ayrıca kurdum, orada da çalışıyor imlâ denetimi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

asukaki

Firefox için şuan da bir sorun yok düzeltebildim galiba ama gedit ya da open office için denetim yapılmıyor gibi geditte ingilizce denetim open officede denetim yapılmıyor.
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Şubat 2011 - 03:13:06
..... Haliyle Gedit gibi uygulamalarda imlâ denetimini arama şu an için. ..... OpenOffice içinse Zembereği ayrıca kurdum, orada da çalışıyor imlâ denetimi.

asukaki

Alıntı yapılan: heartsmagic - 08 Şubat 2011 - 15:54:20
Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Şubat 2011 - 03:13:06
..... Haliyle Gedit gibi uygulamalarda imlâ denetimini arama şu an için. ..... OpenOffice içinse Zembereği ayrıca kurdum, orada da çalışıyor imlâ denetimi.

@heartsmagic arkadaşım zemberekte kurulu mozemberekte kurulu kısaca forumda Türkçe imla denetimi ile ilgili başlıkların hepsini baktım yaptım uyguladım ama yine de denetim yapılmıyor. Daha doğrusu imla denetimi ingilizce yapılıyordu open officede girdim dil olarak Türkçe gözüküyor ama denetim ingilizce yapılıyor. Mecburen denetimi kapatmak zorunda kaldım. Kısacası bende çalışmıyor anlayamadım.
Linux'la Her Şey Mümkün!

heartsmagic

Zembereği OpenOffice'e haricen mi kurdun?

XRumer

Ya arkadaşlar siz bu Mozemberek eklentisini nereden bulup kuruyorsunuz 10.10 deposunda göremiyorum.

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8086.msg98401.html#msg98401

İlk iletiyi güncelledim. Kısacası Rail'e ait PPA'nın Lucid sürümünden elde edebilirsin Mozzembereği.

asukaki

Open officeyi kaldırdım libre office kurdum şükür bir sorun yok gül gibiyiz :) uzun zamandır cevap veremedim. Aklımdan çıkmış open officeyi kaldırınca. :(
Linux'la Her Şey Mümkün!