harici disk'i raw dan NTFS ye dönüştürmek.

Başlatan kekoware, 22 Haziran 2016 - 07:01:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kekoware

Merhaba arkadaşlar.
Harici HDD vardı içine windows kurarken bi anda elektrik kesilmesi sonucu RAW'a dönüştü ve hiçbir şekilde değiştiremez oldum. Ubuntu yükledim bunun için belki ordan kurtarabilirim diye ancak hdd yi bilgisayara takıyorum gparted'ı açtığımda hata vermeye başlıyor durmadan. Hiçbir şekilde erişemiyorum biçimlendiremiyorum disk'i.
Yardımcı olabilecek varmı?

heartsmagic

Merhaba.

Disk üzerinde bir sıkıntı olduysa ne yazık ki dönülemeyecek bir aşamaya gelmiş olabilirsin. Hani bizim tarafta sihirli uygulamalar yok bununu için. Fakat mesele bölüm tablosu falansa Testdisk uygulamasını kurup bölüm tablosu oluşturmayı deneyebilirsin. Onunla da çözülemezse ve kurtarman gereken verilerin varsa o tarafa yönelmen gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kekoware

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Haziran 2016 - 12:23:29
Merhaba.

Disk üzerinde bir sıkıntı olduysa ne yazık ki dönülemeyecek bir aşamaya gelmiş olabilirsin. Hani bizim tarafta sihirli uygulamalar yok bununu için. Fakat mesele bölüm tablosu falansa Testdisk uygulamasını kurup bölüm tablosu oluşturmayı deneyebilirsin. Onunla da çözülemezse ve kurtarman gereken verilerin varsa o tarafa yönelmen gerekiyor.

Deneyeceğim teşekkür ederim :)

being

Benzeri bir mevzu bir keresinde benim de USB'de başıma gelmişti. Çareyi de Windows yüklü bir bilgisayarda Rufus yazılımını kullanarak bulmuştum. Tam olarak derdinize ilaç olur mu bilmiyorum lakin yine de onu bir deneyin derim. Benim de USB'yi hiçbir yazılım algılamıyordu ve Windows'un kendi disk yazılımıyla işlem yapılamıyordu. O durumdayken USB sürücüme hayat vermişti namıssız  ;D

kekoware

Alıntı yapılan: being - 29 Haziran 2016 - 16:15:47
Benzeri bir mevzu bir keresinde benim de USB'de başıma gelmişti. Çareyi de Windows yüklü bir bilgisayarda Rufus yazılımını kullanarak bulmuştum. Tam olarak derdinize ilaç olur mu bilmiyorum lakin yine de onu bir deneyin derim. Benim de USB'yi hiçbir yazılım algılamıyordu ve Windows'un kendi disk yazılımıyla işlem yapılamıyordu. O durumdayken USB sürücüme hayat vermişti namıssız  ;D

İşe yaramadı ne yazık ki :D

mt

Alıntı yapılan: kekoware - 22 Haziran 2016 - 07:01:32
Merhaba arkadaşlar.
Harici HDD vardı içine windows kurarken bi anda elektrik kesilmesi sonucu RAW'a dönüştü ve hiçbir şekilde değiştiremez oldum. Ubuntu yükledim bunun için belki ordan kurtarabilirim diye ancak hdd yi bilgisayara takıyorum gparted'ı açtığımda hata vermeye başlıyor durmadan. Hiçbir şekilde erişemiyorum biçimlendiremiyorum disk'i.
Yardımcı olabilecek varmı?

teknik bir sorununuz yok gibi duruyor. ubuntu yuklerken el ile secenigi secip hard diski bu sekilde bicimlendirmeye calisin. ikinci bir yol  ~diskler   uygulamasini calistirip bu uygulama ile hard disk bagini kaldirip bicimlendirmeyide deneyebilirsiniz. /onemli dipnot bicimlendirme yapabilmek icin harddisk in isletim sistemiyle olan bagini kaldirmalisiniz.

heartsmagic

Mesele verileri kurtarmak mı yoksa diski biçimlemek mi? Veri meselesi önemliyse benim önerimi denedin mi? Yok, sadece diski biçimlemek istiyorum diyorsan buna göre öneri yapalım yine.@mt'nin söylediği gibi yükleme yapmaya çalışırken de olabilir, Canlı CD ile Gparted kullanarak da. Bir sürü başka yöntem daha var, yeter ki ne yapılmak istendiğini anlayalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.