Eclipse Yavaşlama

Başlatan asortman, 18 Haziran 2016 - 21:49:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asortman

Ubuntu 15.04 ve 14.04 e yüklediğimde problem teşkil etmemişti.
Eclipse Mars.2 yi 16.04 de kurduğumda ise çok büyük bir problem oluştu ne proje oluşturabiliyorum ne kodumu çalıştırabiliyorum.
Beklemede kalıyor dakikalarca arkada.
Sorunu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

harun252525

valla bendede eclipseyi açınca çok fan sesi çıkıyor eclipse gereğinden fazla ağır bence silin başka ide deneyin ben sildim eclipseyi rahatladım. özellikli fakat nasıl diyim bişiler eksik. pc'yi mahvediyor ben visual studio gibi belkide en ağır ideyi çalıştırırken bir sorun olmuyor fakat eclipse yi çalıştırınca fan sesi başlıyor bende sildim kurtuldum :D
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

asortman

Yo yani kendisi zaten baya ram sömüren bi program o ayrı mesele islemciyi de baya meşgul ediyo ama proje bile oluşturamıyorum. Donuyor program sistemden kapatabiliyorum sadece.
Önceden hiç boyle birsey olmuyordu

harun252525

Alıntı yapılan: asortman - 19 Haziran 2016 - 02:20:28
Yo yani kendisi zaten baya ram sömüren bi program o ayrı mesele islemciyi de baya meşgul ediyo ama proje bile oluşturamıyorum. Donuyor program sistemden kapatabiliyorum sadece.
Önceden hiç boyle birsey olmuyordu
hmm demek sizde çalışırken öyle ses mes çıkartmıyor size tavsiyem eclipse neon'u kurun siz eclipseyi nereden kurdunuz software -center'dan mı aşağıdaki linkten arşiv dosyasını indirin ve klasörü uygun bir yere çıkartın sonra klasörün içindeki çaklıştırılabilir dosyayı çalıştırın karşınıza eclipse yükleme ekranı çıkacak o ekranda eclipse'nin tüm sürümleri var java,c++,php, ve daha sayısız bir sürü programlama dili için sürüm var sanırım siz java için kullanıyorsunuz oradan java'yı seçip seçtikten sonrada seçtiğiniz java eclipsenin hangi sürümünü kuracağınızı seçebilirsiniz mars, neon, birde luna var size tavsiyem neon sanırsam en yenisi neon'du onu kurun muhtemelen sorunsuz bir şekilde çalışır link aşağıda...

eclipse installer =  http://www.eclipse.org/downloads/

sorun yaşarsanız billgilendirin... iyi çalışmalar
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

heartsmagic

@asortman, Java olarak ne kurulu ve ayarlı sistemde? Eğer Oracle'a ait bir sürümü kurmadıysan kurup deneyebilir misin?
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Java_kurulumu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.