Videoya ses gömmek

Başlatan antervorte, 17 Haziran 2016 - 13:39:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antervorte

Benim pc'nin micrafonu çok kötü arkadan çok cızırtılı sesler geliyor bu yüzden sesi telefonumdan kaydediyorum ve videoya gömmem gerek openshot videoya ses gömebiliyor ama bu sefer video eki değişiyor ve youtube yükliyemiyorum sadece bu kadar basit bi işlemi yapabileceğim bi program varmı forumda çok dolaştım sürekli yazılan programları indirim denedim ve openshot dışında hiçbiri çalışmıyor

Not: Telefonum iphone bilgisayara (lenova) bağlayıp onu micrafon gibi kullanmamın bir yolu var ise oda olabilir.

fsutil

Openshot dediğinizi yapabilir. Video eki değisiyor derken ne demek istediniz ? Videoyu mp4 olarak yazdırın sorun olmaz.

antervorte

mp4 olarak kaydetmiyor osp olarak kaydediyor az önce uğraştım ama olmadı nasıl mp4 kaydedebilirim ?

fsutil

Çıktı alırken tüm formatlar dedikten sonra hedef kısmından seçebilirsin.

https://youtu.be/362r6Ir0ybY

antervorte

OpenShotdan çözümü var ama benim bilgisayar her denediğimde kapanıyor o yüzden online yapabileceğim yada sadece ses gömmeye yarayan başka program varmı ?

eronis

Kdenlive iyidir. Oldukça da popüler bir uygulamadır.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

antervorte

Kdenlive'da kullanamam ilk olarak bende açılmıyor ikincisi openshot'ın kapanmasının nedeni ram yetmemesi ondan dolayı Kdenlive hiç çalışmaz. Daha basit 1-2 işlevli bir uygulama lazım ses gömmek için varmıdır ?

heartsmagic

@Asia'nın önerisi iş görmüyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

antervorte

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Temmuz 2016 - 08:42:44
@Asia'nın önerisi iş görmüyor mu?

işe yarıyor mp4 olarak kaydediyor fakat benim pc eski render yaparken ısınıp cpu 2-3 takla attıkdan sonra kapanıyor ondan daha basit bir program lazım

heartsmagic

Videoda ses için zamanlama ayarı falan yapılıyor mu yoksa bodostan gömmek yetiyor mu? Duruma göre bakılabilir bazı araçlara belki, ffmpeg gibi.

antervorte

çareyi çift sistemde buldum ama bodosdan gömmek için çözümü nedir ? zamanlama lazım değil

barış

Handbrake kullanabilirsin. Ses ve altyazı encode özellikleri var. 

sinan54

https://mkvtoolnix.download/
Kullanımı basit,ses çıkarma ekleme,alt yazı ekleme (duruma göre alt yazı çıkarma) video ve film birleştirme (parça özellikleri aynı olmalı) videoları bölme .Çok hızlı bunları saniyeler içinde yapıyor.yalnız çıktı mkv formatında, gerekmediği için diğer fomatları araştırmadım.

heartsmagic

Sen arkadaşların önerilerine bir bak, olmadı ne yapmak istiyorsan tam söylersin ona göre bakınırız. ffmpeg de yapar o işi.
ffmpeg -i birinci.avi -i audio.mp3 -codec copy ikinci.avi

mhmtkrktr

Bir dosyanın formatını değiştirmek işlemciye yük bindirir. Aynı işi arayüzlü bir yazılımla yapmak ise farklı olarak, işlemciye ilaveten azda olsa Ram belleğe yük bindirir. Grafik arayüzü olan yazılımların da arka planda yaptıkları iş, adı geçen komutları yürütmek olacaktır bildiğim kadarıyla.

Bu bağlamda düşünecek olursak, bu işi uçbirimden yapmakla, ( herhangi bir ) gui yazılımla yapmak arasında 30-40MB Ram kullanım farkı oluşacaktır. Gui yazılım da olsa, komutta olsa, bu iş için işlemciye verilen yük değişmeyecektir.

Sonuç olarak ne şekilde yada programla yapılırsa yapılsın, donanım bu yükü kaldıramayacak kadar zayıfsa, alınacak sonucun değişeceğini sanmıyorum ben.

Tabii bu durumda şuna da cevap verme gereği oluşuyor.
Alıntı Yap
Alıntı YapOpenShotdan çözümü var ama benim bilgisayar her denediğimde kapanıyor o yüzden online yapabileceğim yada sadece ses gömmeye yarayan başka program varmı

Kdenlive'da kullanamam ilk olarak bende açılmıyor ikincisi openshot'ın kapanmasının nedeni ram yetmemesi ondan dolayı Kdenlive hiç çalışmaz. Daha basit 1-2 işlevli bir uygulama lazım ses gömmek için varmıdır ?

Bilgisayar ram yetmediği için kapanmaz. Ram'in yetmediği yerde Swap alanı kullanıma girer. Bu alan ayrılmamışsa da, işlem için sadece kullanılabildiği kadar veri çekilir. Bu şekilde olunca işlemler aşırı derecede yavaşlar ama kapanmaz. Buna halk arasında kasma deniyor :)

Yaşadığın durumda, bilgisayar kapanıyorsa, yapılan işlemin ağırlığından dolayı işlemcin fazla ısınıp kendini korumaya almak için kapanıyordur.