Asus G550J - Ekran Fazla Gri

Başlatan yakusha, 17 Haziran 2016 - 01:23:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Merhabalar.

Yeni bir Asus bilgisayar aldım, Marka Model Asus G550J. HD Ekran olduğu için ekran genişliği yönetim panelinden 1920*1080 de en güzel görüntüyü veriyor. Lakin bu genişlik kullanım açısından çok verimsiz. Erkan genişliğini Web ortamı ve eski bilgisayarımdan alıştığım 1366*768 genişliğine getirince ise ekran gözü rahatsız edecek şekilde pütürlü görünüyor.

Bir de nedendir bilmiyorum, Elimdeki Lenovo bilgisayarın 1366*768'den fazlasını desteklemeyen ekranı yeni bilgisayarımdan daha beyaz duruyor.

Yanyana gelince nautilus birinde beyaz diğerinde gri gibi duruyor.

HiDPİ ayarlarından gnome shell HiDPİ -> Pencere ölçekleme 2 katına çıkarttığımda ise internet sitelerini görüntülemek problem haline geldi. Gnome Shell i 1.5 veya 1.25 gibi bir oranla ayarlayabilmek mümkün değil mi?

Gri görünme sorununu Ubuntu Gnome'a has mı diye Steam Os, Manjero, Bir başka dağıtım ile daha denedim. Ekran aynı oranda gri göründü.

Acaba Full HD veya başka bir durumdan mı böyle görünüyor ekran?
Artık bu forumu kullanmıyor.

mhmtkrktr

Ölçekleme için şunu deneyebilirsin, ( ilk üç haneyi isteğine göre düzenlersin.)
gsettings set org.gnome.desktop.interface text-scaling-factor '1.17999999999999972'

Renk için öncelikle şunu bir dene, ( burada da yine rakamı değiştirebilirsin.)
xgamma -gamma 1.11

İlk komut sabit kalır, ikincisi İstediğin sonucu verirse başlangıca ekleyebilirsin.