[Nasıl] Elle Windows iso dosyasını USB'ye yazdırmak

Başlatan fsutil, 15 Haziran 2016 - 12:30:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

fsutil

[mention=609004]@FireSwords[/mention] Ekleme için teşekkürler. Konuya ekledim.

Mocean

mount: /dev/loop0 is write-protected, mounting read-only

şu şekilde bir hata alıyorum

bugra9

O, hata değil de bilgi iletisi. Devamında dosyalara ulaşamıyor musun?

Mocean

hocam dosyalara ulaşıyorum ama sıfırlıyamıyorum usbyi

fsutil

Mocean

hem yazdırmıyor hemde format atmıyor read-only diyor. read-only'yi nasıl kaldırabilirim

fsutil

[mention=609563]@Mocean[/mention]

o bir hata değil. konuyu tekrar sakin kafayla okuyun lütfen. ayrıca yukarıda [mention=609508]@bugra9[/mention] da bahsetmiş ne olduğundan. iso dosyasını bağladıktan sonra (eğer adımları doğru yaptıysanız) /mnt dizine gidip oradaki dosyaları usb belleğinize aktaracaksınız. zor ve karışık bir durum yok ortada neyi anlamadığınızı anlayamadım.

iso dosyasını /mnt e bağladığınızda öyle demesi gayet olağan bir durum.

Mocean

hata burda veriyor hocam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Kasım 2016 - 18:44:34

diskte sıfırlanmadı hala aynı şekilde duruyor

bugra9

@Mocean, usb belleğin içine girebiliyor musun? Bir de /mnt dizini içine girebiliyor musun?

Sadece /mnt dizinine dosya yöneticinle gidip tüm dosyaları kopyalayacaksın daha sonra da usb belleğin içine yapıştıracaksın.

TheAlpBey

Gayet Açık ve net Ellerine Sağlık Teşekkürler  :D
By TheAlpBey

Cuentos

Aynı işlem windows 10 için geçerli olur mu ?
Python Hacısı

fsutil

odmrtrk

eğer mnt klasörü bulunamazsa, dosyaları varolan bir klasöre atıp oradan usb'ye atarsanız problem çıkmıyor.

serdok

ntfs olarak yapmam lazım bu şekilde yaptığım zaman bilgisayar görmüyor ve kurulum başlamıyor.
biçimlendirden ntfs yaptım fakat sudo grub-install --target=i386-pc --boot-directory="/media/serdok/8,0 GB Hacmi/boot" /dev/sdb --force yaptığım zaman bu hatayı alıyorum Installing for i386-pc platform.
grub-install: uyarı: File system `ntfs' doesn't support embedding.
grub-install: hata: gömme mümkün değil, fakat bu çapraz-disk yüklemesi için gerekli.
lütfen yardım edin

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Eylül 2017 - 20:51:36

[mention=616879]@fsutil[/mention] dostum yardım et lütfen yukarıda yazdım ne olduğunu

Barlow

Alıntı yapılan: serdok - 17 Eylül 2017 - 20:14:28
ntfs olarak yapmam lazım bu şekilde yaptığım zaman bilgisayar görmüyor ve kurulum başlamıyor.
biçimlendirden ntfs yaptım fakat sudo grub-install --target=i386-pc --boot-directory="/media/serdok/8,0 GB Hacmi/boot" /dev/sdb --force yaptığım zaman bu hatayı alıyorum Installing for i386-pc platform.
grub-install: uyarı: File system `ntfs' doesn't support embedding.
grub-install: hata: gömme mümkün değil, fakat bu çapraz-disk yüklemesi için gerekli.
lütfen yardım edin

FAT32 şeklinde daha önce ben de denemiştim ancak işe yaramamıştı;

sudo mkntfs -Q -v -F -L "win" /dev/sdX

şeklinde biçimlendirin ardından gerekli ISO kalıbının içindeki dosyalarını, USB'ye attıktan sonra:

sudo grub-install --target=i386-pc --boot-directory="/media/KULLANICI_ADI/win/boot" /dev/sdX --force

Yukarıdaki komutta gerekli kısımları düzenleyin ve gerisi zaten konuda anlatılmış..
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

serdok

[mention=630950]@Barlow[/mention]

dostum çok teşekkürler şimdi deneyeceğim

Barlow

Alıntı yapılan: serdok - 17 Eylül 2017 - 22:28:18
[mention=630950]@Barlow[/mention]

dostum çok teşekkürler şimdi deneyeceğim

Rica ederim umarım işe yarar, dediğim gibi 2. komutu kullanırken kendinize göre düzenlemeyi unutmayın :) Bende bu şekilde işe yaramıştı..
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

serdok

[mention=630967]@Barlow[/mention] benim sorunumda taktığımda usb yi siyah ekranda yukarda imleç yanıp sönüyordu ve ne kadar beklersem geçmiyordu çok teşekkürler  ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Eylül 2017 - 22:58:18

[mention=630950]@Barlow[/mention] dostum maalesef yine aynı hatayı aldım bilgisayarım 64 bit bu yüzden sıkıntı oluyor olabilir mi ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Eylül 2017 - 18:23:22

@Barlow

dostum denedim fakat çalışmadı yine aynı hatayı verdi 64 bit ubuntu kullanıyorum bu yüzden olabilir mi hata ?

wanted

hocam bende aynı hatayı alıyorum benim de 64 bit ne yapabiliriz yardım edebilirmisiniz

tufisson

[mention=609563]@Mocean[/mention] gparted programıyla flash diskinizi sıfırlayın. Ayrıca ilkinde olmazsa komutu tekrar girip deneyin.

Minikliyiz

[mention=595018]@fsutil[/mention] merhabalar fat32 olarak biçimlendirdiğim zaman sorunsuz işlem tamamlanıyor ancak boot ekranında - yanıp sönüyor
ntfs olarak yapmak istediğim zaman
sudo grub-install --target=i386-pc --boot-directory="/media/workstation/win/boot" /dev/sdb --force
Installing for i386-pc platform.
grub-install: warning: File system `ntfs' doesn't support embedding.
grub-install: error: embedding is not possible, but this is required for cross-disk install.

çıktısını alıyorum bir türlü kuramadım windows

lubuntu

İşlemlere başlamadan evvel USB sürücünüzü diskler uygulamasına girip silmelisiniz. Silinmiyorsa biçimlendir deyip temizliyorsunuz. Yeniden dosya biçimi belirlemeyin bu noktada. USB silinmiş halde durmalı çünkü elle yazdırma işlemi yaparken zaten format atılıyor.

Bipolar_Disorder

Linux'ten windows'a kaçmak isteyenlere yardım etmemeliyiz bence.

Linux'ten kaçmayın arkadaşlar, çaba sarfedin, en ufak sorunda pes etmeyin.

Bende çok yaptım bunu..
Orta 1 e felan gidiyordum, Bilgisayar dergileri alırdım her ay gazete bayisinden. İçinden promosyon Linux live cd leri verirlerdi.

Heveslenirdim, o zamanlar windows 98 kullandığım için, linux un görsel arayüzü oldukça tatmin edici geliyordu bana.
Windows dan tamamen kurtulucam derdim, disk i formatlayıp Linux kurardım, sonra 2 gün sonra, sıkılıp windows a geri dönerdim..

Hala o dergileri saklarım, para verseler vermem.  8)

muhammet28

mnt içerisindeki dosyaların tamamını alıp usb içerisine yapıştırınca şöyle bir hata alıyorum ne yapmalıyım