Unity'den Xfce'e geçmek istiyorum ama birkaç sorum var.

Başlatan Haoskman, 12 Haziran 2016 - 14:36:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haoskman

Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz gibi unity baya bir sistem tüketiyor ve bende araştırmalarım sonucu xfce'ye geçmeyi düşünüyorum. Masaüstü ortamı değiştirildiği zaman yüklü olan uygulamalarıma(VLC,phpstorm,intellj, smplayer vb.) bir şey oluyor mu bunları tekrar yüklemek zorunda kalıcam mı? Aynı zamanda driverları yeniden mi yüklemek gerekiyor ? Ekran kartı ile ilgili baya bir sıkıntı çektim şuanda nvidia-prime kullanıyorum. Nvidia-prime'ı da yeniden yüklemem gerekecek mi ? Ne anlatmak istediğimi anladınız sanırım. Şimdiden teşekkürler.

sinan54

Xfce hızlı ve sistemi yormayan bir masaüstü ortamıdır.Unity üzerine
sudo apt-get update
sudo apt-get install xfce4

komutuyla yükleyebilirsiniz.Kurulu yazılımlarınıza * bir şey olmaz.Aslında unity kullanmayacaksanız temiz Xfce kurulumu yaparsanız daha kullanışlı olur.
not:
sudo apt-get install xubuntu-desktop
Komutu ile yüklenen xfce ortamı daha özelleştirilmiş olrak kurulur.

Haoskman

daha özelleştirilmişten kastınız nedir ? Birde temiz xfce kurulumunu nasıl yapabilirim. Unity'i tamamen kaldırmak istiyorum.

sinan54

Temiz kurulum xfce iso dosyasını indirip bilgisayara yeniden kurulum yapılarak oluyor.Birçok dağıtımın ön tanımlı masaüstü xfce dir.Daha sade ve hızlı,sistemi yormayan,ve özelleştirebileceginiz bir dagıtım olarak bilinir.Temiz kurulum yapmadan unitiy masaüstünü kaldırabilirsiniz.
sudo apt-get purge ubuntu-desktop unity-*
Biraz internetten araştırırsanız birçok kaynak bulabilirsiniz.

Haoskman

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

ata1

ilave olarak unıty kaldırmadan xfce kurarsınız istediğinizde giriş ekranından xfce yada unity seçer şifre girip masa üstü ortamını da kullanırsınız.

tabi ilk öneri olarak arkadaşında belirttiği gibi xfce iso ile temiz kurulum öneririm bende