ubuntu üzerinde wine yada playonlinux ile oyun performansı

Başlatan SaintFreak, 09 Haziran 2016 - 23:33:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SaintFreak

Merhaba sevgili ubuntu kullanıcıları , ilk sorumun böyle olmasına biraz kızabileceğinizi tahmin ediyorum fakat merak ettiğim bir konu.
Dota 2 ve LoL oynayan birisiyim , dota 2'nin linux desteği olmakla beraber LoL'un bulunmamakta.
LoL'de bu tarz destek uygulamalar yardımıyla oynarken herhangi bir sorun yaşar mıyım ?
Ya da ne derece bir performans kaybı yaşarım merak ediyorum.
Şimdiden çok teşekkürler.

7hr33l3t73r

Wine ile calistiracagin her oyunda ya da uygulamada az da olsa bir performans kaybı yaşayacağıniz kesin ama bu ne kadar olur, bilemem. Donanım da etkileyecektir çünkü performansı.
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

Source

Kızılacak bir durum yok özgür bir platform burası her türlü soruyu sorabilirsiniz arkadaşlar çok güzel yardımcı oluyor. Soruna gelecek olursak kişisel fikrim linuxda oyun oynamaman onun yerine bir hdd al kur windows ona sadece oyunları yükle ordan oyna şuanda en performanslı sistem windows oyun konusunda yani sonuç olarak oyunu eğlenmek için oynuyorsun neden daha düşük performans alasın ki? Lİnux üzerinde oynacağım dersende orda düzey bir donanımla gene oynayabilirsin ama bence gerek yok.

ErtugrulTRN

wine kullanırken ne kdar da olsa performansta düşme olur.(ancak pc çok iyi ise sıkıntı cıkmaz :D)
ancak lol oynayanları gördüm sıkıntısız oynuyorlar dota2 yi bilniyorum.