Sony Xperia Z1 Ubuntu Touch Sorunu

Başlatan Source, 08 Haziran 2016 - 23:29:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere ubuntu touch sony z1 ile uyumlu versiyonu dağıtılmıştı bende telefonuma kurayım dedim.

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Devices/minato

Yukarıdaki adresden dökümandaki gibi

sudo fastboot -S 256M flash boot boot.img
sudo fastboot -S 256M flash system ubuntu.img

komutları uyguladım sorun yoktu herşey tamamlandı dedi.Telefonu usb den çıkardım ve açma tuşuna bastım sony ibaresi geldi ekrana ondan sonra siyah ekran bir daha tepki yok telefondan bilgisi olan varmı yardımcı olabilecek?

heartsmagic

Bu işlere B planı olmadan girmemek lazım. 

Orada anlatıldığı üzere sistem yükleyicisi kilidi açıldı mı? Flash işlemi yapıldı mı öncesinde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Source

Aslında şöyle halen telefonu flashlayabiliyorum yani istesem android kurarım tekrardan ama sony ekranı geliyor ve açılmıyor.Zaten telefonda bootloader kilidi açık custom rom yüklüydü.Dökümanda yazanları birebir uyguladım sonuç yine hüsran :) ara ara deniyorum xperia z1 romu çıkmadan önce nexuslar için yapılan romda denemiştim olamamıştı hazır z1 uyumlu rom varken deniyim dedim tam oldu derken telefon açılmıyor.Anlaşılan ubuntu touch deneyimlemiş insan bulmak zor olacak.

heartsmagic

O kadar az model var ki desteklenen söylediğin gibi bulması zor :) Biraz daha zamanı var ne yazık ki kendisinin. Zamanında ben de bir deneme yapmıştım S3 ile, geçtim bozulmayı hiç tepki alamadım telefondan :)

Source

Şöyle yaptığım işlemide göstereyim.Bir sorun yok gözüküyor normalde ama şuan telefona açma tuşuna bastığımda sony yazısı geliyor ve gidiyor o kadar :)

heartsmagic

Bende de benzer bir şey olmuştu işte, hata vs. görmemiştim ama olan biten bir şey de yoktu.

ErtugrulTRN

Anladığım kadarıyla yedekleme almaksızın bu tip durumlarda yedekleme almak şart.

Source

Ubuntu Touch kurulumu gerçekleştirdim fakat bu seferde dokunmatik ekran çalışmıyor bu aşamaya kadar geldim en azından ileriki günlerde bu sorun üzerinde çalışacağım çözüm bulursam net bilgilerle buraya aktarırım.

ErtugrulTRN

recovery mod olarak twt. kullanıyorsan sistemi yedeklerin varsa geri yükle derim.
video: https://youtu.be/EnS19EPnezo
[videodaki gibimi kurulum yaptın yoksa rom olarakmı.]

(bazı kayıpların olcak rom u yükledikten sonra.)

Source

Alıntı yapılan: ErtugrulTRN - 09 Haziran 2016 - 16:59:19
recovery mod olarak twt. kullanıyorsan sistemi yedeklerin varsa geri yükle derim.
video: https://youtu.be/EnS19EPnezo
[videodaki gibimi kurulum yaptın yoksa rom olarakmı.]

(bazı kayıpların olcak rom u yükledikten sonra.)

Videodaki gibi yapmadım yukarıda verdiğim dökümandaki gibi direk flashladım.Amaca ulaşabilsem kayıplar önemli değil zaten 3 yıllık telefon.Clockworkmod vardı ama ubuntu flashladıktan sonra oda gitti :D Android için zaten baştan flashlamam gerekicek ama konu burda android değil ubuntu touch kurmak.

ErtugrulTRN

O zaman Recovery mod kullanıyormusun:
twrp recovery gibi.

ondan daha hızlı kurulum yapabilirsin eksikiz olur dur vidoyu izle:
https://youtu.be/IkKVcBUhDHY

bu şekilme rom olarak kurarsan sıkıntısız çalısır ancak rom dosyasını kendi telefonuna uyumlu olanı bulmalısın aksi taktırde benzeri bir sorunla karşılaşırsın.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Haziran 2500 - 19:12:10

flashlamak yerine ilk rom olarak kursaydın hiçbir sorun olmazdı.