[Çözüldü] ssh tünellemesi ile şifreli veri iletim denemesinde hata

Başlatan Deathangel, 08 Haziran 2016 - 22:24:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Deathangel

Arkadaslar şimdi olayı ayrıntılı anlatıcam ilk öncelikle vakit ayırıp okudugunuz için teşekkür ederim

Ben veri güvenliginde ilerlemek istiyorum ve  üniversitedede bu konu üzerine okuyucam yönetim bilişim sistemlerinden veri güvenligine geçiş yapabiliyoruz bu öncelikle benim kötü işler için ugraşmadıgımı kanıtlamak için anlatdıgım şeydi

Gel gelelim asıl konumuza

Ben gpg şifrelemesini kullanarak (kendi gpg şifrem degil a kişisinin) bir veri şifreledim daha sonra bu şifreli datayı ssh tünellemesi kullanarak a kişisinin bilgisayarına 4444. portdan erişim saglayarak atmak istiyorum ancak scp komutunda yaptıgım bir hata dosyanın sistemde bulunmamasına neden oluyor

scp kodum burada

scp -P 4444 /home/dosya-adı.tar.gz.gpg root@ip-adresi:/home/

not-> dosyayı home dizisine attım

bunu yapıs amacım a kişisinin public ini kullanarak a kişisine ssh üzerinden 3. kişilerinin eline geçmeden bir data göndermek içindi tabi şifrelemedeki komutları dogru yazdıysam bu a kişisi dosyayı sorunsuz sekilde şifresini acıp içindeki dataları gormesi lazımancak ben diger bilgisayarıma daha dosyayı bile aktaramadım ilginiz için teşekkürler
in a world without fences and walls, who needs gates and windows

keyserver2.pgp.com
EA004CB1-->privatekey0@gmail.com

heartsmagic

Portta, bağlantıda falan bir hata yoksa bu şekilde karşıya gitmesi lazım dosyanın. Yeri de doğrudan /home dizinidir. Bu dizin kullanıcının ev dizini değildir, kullanıcıları tutan genel ev dizinidir. Sen diğer kullanıcının kendi ev dizinine bir şey göndereceksen /home/kullanıcı_adı şeklinde vermelisin o yolu. Dosya da /home dizininde yatıyordur muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Deathangel

scp -P 4444 /home/dosya-adı.tar.gz.gpg root@ip-adresi:/home/kullanıcı_adı

yanı boyle mi abi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2016 - 22:41:27

boyle de denedım olmadı

keyserver2.pgp.com

heartsmagic

Evet, tabi kullanıcı_adı yerine gerçek kullanıcı adı neyse onu kullanacaksın :) Ayrıca, karşı tarafta root hesabı ssh bağlantısına açık değilse, doğrudan kullanıcının kendisini kullan.
scp -P 4444 /home/dosya-adı.tar.gz.gpg kullanıcı_adı@ip-adresi:/home/kullanıcı_adı
Tabi ön şartı sağladığını varsayıyorum karşı tarafın. Karşı tarafta SSH sunucusu çalışıyor mu? Çalışıyorsa ve bir modem veya yönlendirici arkasındaysa port yönlendirilmesi yapıldı mı?

heartsmagic

Tekrar baktım da komuta, dosya yolu da öyle olmaz. dosya-adı.tar.gz.gpg senin sisteminde nerede? Kendi ev dizininde mi? Eğer böyleyse:
scp -P 4444 /home/kendi_kullanıcı_adın/dosya-adı.tar.gz.gpg kullanıcı_adı@ip-adresi:/home/kullanıcı_adıveya doğrudan ev dizinindeyken:
scp -P 4444 dosya-adı.tar.gz.gpg kullanıcı_adı@ip-adresi:/home/kullanıcı_adı

Deathangel

keyserver2.pgp.com

heartsmagic

Rica ederiz, ancak bir an önce temeller konusunda okuma yapman lazım :) Dizin dosya hiyerarşisi nedir, tam yol nasıl kullanılır gibi. 
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Linux_dosya_sistemi_hiyerar%C5%9Fisi

Eğer bu başlıkta soracağın başka bir şey yoksa, her zamanki gibi: cozuldukonusu

Deathangel

TAMAMDIR ABİ KONU ÇÖZÜLDÜ

keyserver2.pgp.com