Django kurulmuyor

Başlatan pugilista, 12 Haziran 2016 - 01:48:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pugilista

merhaba arkadaşlar django yu pip ile kurmaya çalıştım kurulum başarılı yazıyor ancak
django-admin –version yazdığımda Cannot find installed version of python-django or python3-django. çıkıyor.

Elle kurmayı denedim elle kurulduğunda da bu hatayı veriyor sonda :

File "/usr/local/lib/python2.7/dist-packages/Django-1.9.1-py2.7.egg/django/conf/app_template/models.py", line 1
    {{ unicode_literals }}from django.db import models
                             ^
SyntaxError: invalid syntax

File "/usr/local/lib/python2.7/dist-packages/Django-1.9.1-py2.7.egg/django/conf/app_template/apps.py", line 1
    {{ unicode_literals }}from django.apps import AppConfig
                             ^
SyntaxError: invalid syntax

Django 1.9.1 is already the active version in easy-install.pth
Installing django-admin.py script to /usr/local/bin
Installing django-admin script to /usr/local/bin

Installed /usr/local/lib/python2.7/dist-packages/Django-1.9.1-py2.7.egg
Processing dependencies for Django==1.9.1
Finished processing dependencies for Django==1.9.1

python 2.7 , 3.4  ve 3.5 yüklü şu an sanırım çünkü /usr/local/lib de bu üçü gözüküyor. Bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2016 - 01:53:49

apt-get install python3-django yazarak yükledim :) ancak şu an eski sürümü yüklü django-admin --version yazdığımda 1.7.9 çıkıyor
ancak son sürüm 1.9.1 apt-get upgrade python3-django yu denedim son sürümde diyor.

heartsmagic

Depolarda o paketin 1.9.1 sürümünü bulamazsın, zira 16.04 depolarında bile 1.8.7 var. Şimdi, Django gibi zahmetli bir şey için temiz temiz gidelim. Kurduğun ne varsa kaldır sonra pip ile bir daha dene şansını, aldığın hatayı da buraya aktar. Python3 kullanıyorsan pip3 ile kurman lazımmış ama unutma.

Bu arada, ben olsam Docker'a bakarım bu iş için. Varsa bir taşıyıcı hazırlanan, şansını onunla bir denersin. Daha az zahmetsiz olabiliyor.
Örnek:
https://github.com/erroneousboat/docker-django
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.