Wine World of tanks grafik problemi

Başlatan ALBATROS84, 06 Haziran 2016 - 16:40:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ALBATROS84

PlayOnLinux üzerinden world of tanks oyununu indirdim kendi zaten otomatik kurdu ilk önce wine 1.7.22 üzerinden açmaya çalıştı ancak şifre giriş ekranından ileriye gidemedi bende 1.9.11 sürümüne aldım açıldı ancak videoda görünen hata var :
https://www.youtube.com/watch?v=UwssFN_kWv0

wine 1.5.9-Worldoftanks sürümünde de denedim orada oyun açılmıyor.
Ekran kartım nvidia 410m ubuntu 15.10 kullanıyorum

- Linux dağıtımı ve sürümü
No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 15.10
Release: 15.10
Codename: wily

Linux ALBATROS84 4.2.0-36-generic #42-Ubuntu SMP Thu May 12 22:05:35 UTC 2016 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GF119M [GeForce 410M] [10de:1055] (rev a1)
Subsystem: Sony Corporation Device [104d:908b]
Kernel driver in use: nvidia

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce 410M/PCIe/SSE2
    GL_ARB_compute_variable_group_size, GL_ARB_conditional_render_inverted,
    GL_KTX_buffer_region, GL_NVX_conditional_render, GL_NVX_gpu_memory_info,
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color, GL_NV_copy_image,
    GL_NV_path_rendering, GL_NV_pixel_data_range, GL_NV_point_sprite,
    GL_ARB_compute_variable_group_size, GL_ARB_conditional_render_inverted,
    GL_KTX_buffer_region, GL_NVX_conditional_render, GL_NVX_gpu_memory_info,
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color, GL_NV_copy_image,
    GL_NV_path_rendering, GL_NV_pixel_data_range, GL_NV_point_sprite,
    GL_EXT_render_snorm, GL_EXT_robustness, GL_EXT_sRGB,
    GL_NV_blend_equation_advanced, GL_NV_conditional_render,
    GL_NV_packed_float_linear, GL_NV_path_rendering,
    GL_OES_fbo_render_mipmap, GL_OES_geometry_point_size,

Screen 0: minimum 8 x 8, current 1366 x 768, maximum 16384 x 16384
VGA-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
LVDS-0 connected primary 1366x768+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 344mm x 194mm
   1366x768      60.03*+
HDMI-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)

ii  nvidia-352                                    352.63-0ubuntu0.15.10.1                    amd64        NVIDIA binary driver - version 352.63
ii  nvidia-opencl-icd-352                         352.63-0ubuntu0.15.10.1                    amd64        NVIDIA OpenCL ICD
ii  nvidia-prime                                  0.8.1                                      amd64        Tools to enable NVIDIA's Prime
ii  nvidia-settings                               352.21-0ubuntu1                            amd64        Tool for configuring the NVIDIA graphics driver

heartsmagic

Windows tarafı için de birileri benzer bir yorum yapmış. Nvidia için daha güncel bir sürüm görünüyor mu senin için?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ALBATROS84

Hayır görünmüyor diğer hdd de win7 kurulu orada 368 sürümü yüklü sorunsuz çalışmakta nvidia sayfasına en üst sürüm sanırım 361 olarak gözükmekte anca galiba el ilekurulum yapmak lazım

heartsmagic

Evet, 361 sürümü senin kartına destek veriyor:
http://www.geforce.com/drivers/results/103306

Elle kurulum denenebilir veya sürüm yükseltebilirsin. Bilmiyorum ne kadar niyetlisin ama kullandığın sürümün desteği bir aya kadar sona erecek. Zaten 16.04'e yükseltmek durumunda kalacaksın.

ALBATROS84

16.04 e geçsem otomatik olarak 361 mi yüklenecek ?

heartsmagic

Hayır ama 361 sürümü seçeneği gelecektir muhtemelen. Dediğim gibi elle de yüklemeyi deneyebilirsin ama bir ay içinde zaten sürümü yükseltmen gerekecek. Karar senin yani.

şenol

güzel arkadaşım sürücüyü ellemeyin başka sürücü kurmayın kurcalamayın sürücüyü , senin kartınla benım kart aynı seriden yani 400 serisi , 361.41 sürücüyü kur , test edilmişi odur , en üste görünecektir sürücü , güzel kardeşim ubuntu sana ne sürücüsü veriyorsa onu kuracaksın , vulkan sürücüsünü kastetmiyorum ! 600 serisi ve sonrası kartı olanlar kurabiliyor vulkan sürücüsünü neyse konumuz o değil , wold of tankı yüklemedim oynamadım , ama şöyle söyleyim ilk önce 1.9.11 STAGİG Lİ ! wine ı kur , sonra world of tank on wine diye internete arat , orada sana hangi direk x hangi dll dosyalarını indirmen gerekeceğini söyler , şu an meşgulum bakamıyorum yoksa nasıl çalıştıracağını yazardım sana , yanlız o artifek ve bozulmalar wine sürümüyle alakası yok , büyük bir ihtimal direk x ve dll dosyaları eksik  kurman lazım , dur bir bakayım ben nasıl çalışıyormuş oyun linux da   

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Haziran 2016 - 23:37:13

oyun zaten crash oluyormuş *kararlı değil yani anlayacağın , d3dx9 36 , msvcp 110 , bunları kur bakalım ama garantisi yok GOLD ÇÜNKÜ , PLATINUM DEĞİL !  VE X 64 WİNE STAGİNGLE VE GENE X 64 DİRECT X VE DLL LERLE KURACAKSIN OYUNU , bu benim planet side 2 ye benziyor her 30 dakkada crash oluyor oyun :) yanlız oyunu açıyorsun gördüğüm kadarıyla yanlız artifek ler çıkıyor ekranda , oyunun platinum olmasını bekleyeceksin , zaten haftada bir wine ekleniyor aşağı yukarı belki yeni wine lerle daha *kararlı çalışır , ve bu oyunu devamlı takip et düzeltirler oyunu :) 1.9.11 den aşağı staging kullanma , direk 16.04 de geç daha perfonmanslı 16.04 , 15.10 da sorunlar oluyordu bende oyunlarda saygılar
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

ALBATROS84

Temiz kurulum ile 16.04 e geçeceğim.
Şu an windowsa gelen 368 sürümü wot ve oynadığım diğer oyuna yönelik bir optimizasyon güncellemesi bu 368 sürümü linux için yayınlanırmı ? Yayımlanırsa 16.04 sürümünün sürücü seçim ekranından seçebilecek miyim ?

şenol

tabiki temiz kurulum yap , upgrade yükseltme yapma , 16.04 sorunsuz diyebilirim , şimdi sürücü sorusuna gelirsek , 368 sürücüsü gelmez sana çünkü windows için yayınlanan sürücü o zaten linux ta çalışmaz , öyle olsaydı tek bir sürücü yayınlardı nvidia , bütün işletim sistemleri kullanırdı , linux la windowsun sürücü içeriği ayrıdır , ayrı olması lazım , ben yazılım mühendisi değilim , ama mantığım onu söylüyor , gene bu konuda bilgili insanlanların yorumlarını almak lazım , 16.04 ü yükledinmi 161,42 nolu sürücü gelecektir sana bu sürücü çok iyi açmadığım oyun yok , her ne kadar oyunların açılmasıyla sürücünün alakası olmasada , bu sürücü iyi , HA KARTIN 600 SERİSİ VE ÜSTÜ OLSAYDI , VULKAN APİ GELİRDİ VEYA ELLE YÜKLERDİN :) İŞTE O ZAMAN DANANIN KUYRUĞU KOPARDI :) samsung s7 de vulkan api yle unreal engine demosu oynatıyor , adam 8 k çözünürlükte mi ne  devasa ekranda yeni doom oyununu oynuyor 200 fps de grafikler ultrada :) inşallah ilerde sende bende alırız bir 900 serisi kart görürüz ne olacağını , dediğim gibi 361,42 çok iyi sürücü oyunlarda hiç bir sıkıntı yok ,
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

ErtugrulTRN

BENDE EN BASTAN TEMİZ KURULUM YAP.

UBUNTU 16.4 E