Everest ewn-813N donanımı

Başlatan rastegamer, 04 Haziran 2016 - 12:31:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rastegamer

Merhabalar.Forumda yeniyim.Everest ewn-813N driverini buldum ama yükleyemedim.Nasıl yüklerim.Yardımcı olursanız sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Haziran 2016 - 15:36:32

lütfen yardım edin

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Haziran 2016 - 19:06:42

lütfen acil yardım lazım

rastegamer

Nasıl bir forumdur kimse yardım etmiyor

heartsmagic

@rastegamer, bir iki nedeni vardır yardım edilmemesinin veya edilememesinin. İlki, sorunun hakkında bir şey bilen yoktur, varsa da vakti yoktur. İkincisi ise sorunun hakkında yeterli bilgiyi verememişsindir, insanlar da yeterli bilgiye kendisi ulaşmak istememiştir. 

Nedir örneğin bu Everest markalı donanım? Ne işe yarar? USB ile mi bağlıdır yoksa başka bir şekilde mi? Sen yardım için biraz daha gayretli ol ki, forum da bu yönde adım atabilsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rastegamer

Gerçekten kabalığım için özür dilerim kusuruma bakmayın baya zaman geçtiği için biraz sinirlendim ama özür dilerim.
Konuyu açık şekilde anlatırsam bir wifi adaptörüdür.Sürücü tar.gz şeklinde değil ilk başta sanal bilgisayarda denedim yükleyemedim bu yüzden yardım alma ihtiyacı duydum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Haziran 2016 - 11:52:24

http://www.everest.info.tr/urunler/everest-ewn-813n-300-mbps-cift-bantli-2-4ghz-or-5ghz-usb-kablosuz-adaptor-qbdfg/ linki bu

mendirec

ErtugrulTRN

cat /etc/lsb-release

Çıktısını Alayım.

rastegamer

Alıntı yapılan: ErtugrulTRN - 09 Haziran 2016 - 15:59:19
cat /etc/lsb-release

Çıktısını Alayım.
Merhaba şuan sanal bilgisayarda ubuntu var normale yüklemeden önce sorunları çözmek istiyorum ve daha donanım takılı değil sürücüyü yükleyip takıcam çıktısı:
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=16.04
DISTRIB_CODENAME=xenial
DISTRIB_DESCRIPTION='Ubuntu 16.04 LTS'

heartsmagic

@ErtugrulTRN, boşu boşuna zaman kaybettiriyorsun insanlara. Forum cidden çöp iletilerle dolmuş. Gençsindir, heyecanlısındır, seni anlamaya da çalışıyoruz fakat cidden dayanamıyor insan. Forumun her yerinde ileti var, neyi takip edip neyi düzelteceğimizi şaşırdık. Bir süre foruma ileti geçemeden bu yazılanları okuyacaksın, lütfen tutumunu değiştir. Bir iki yere yazıyorum ki durumun ciddiyetini kavrayasın.

@rastegamer, anlaşabildikten sonra kabalık olarak algılamayız elbette. Şimdi, sanal olarak kurulu makine ile gerçeği arasında fark olacaktır. Eğer bu aygıt bir USB "dongle" ise sanal makineye o yönde bir şeyler yapmak gerekir. Haliyle çıktıları görmemiz gerekiyor. Çıktılar da şunun için gerekli, markadan çok aygıtın çipseti, çipset markası önemli. Bunu da doğrudan üst taraftaki marka ile anlamak mümkün değil. @mendirec'in istediği çıktıları ya da en azından
lsusb
çıktısını görmemiz gerekiyor.

Fakat, dediğim gibi sanal makinede USB için ek işlem yapman gerekecek, kaldı ki sanal makine ile çok verimli olmaz bu işler. Sanal makine ile kullanacaksan Ubuntu'yu zaten böyle bir aygıta ihtiyacın yok. Sanal makine konak sistemin internetini kullanır. Yok, niyet sanal makine üzerinden ağ tarama falansa o konuda biraz naz yapıyoruz forum olarak.

Böyle bir durum yoksa, sanal makineye bu USB'yi de tanıtamadıysan, Canlı CD veya bir USB ile Ubuntu'yu açar, aygıtı takar çıktıları alırsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.