[Çözüldü]Synaptic paket yöneticisine girmiyor hata veriyo. (dpkg --configure -a)

Başlatan frkntlgyc, 05 Aralık 2008 - 17:28:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frkntlgyc

arkadaşlar synaptic paket yöneticisine girmiyor ve ekle kaldırdan java runtime yüklerkende aynı hatayı veriyo (başka program denemedim)
hata şu

E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.

yaa çok pardon yanlış yere yazmışım sanırsam düzeltin

matrax_41

Exodus

Arch Linux FTW!

frkntlgyc

süper kullanıcı olmak gerekli diyo nasıl yapıcam root olarakmı giriş yapim

atomkarinca

Alıntı yapılan: frkntlgyc - 05 Aralık 2008 - 17:31:59
süper kullanıcı olmak gerekli diyo nasıl yapıcam root olarakmı giriş yapim

Komutun başına sudo koyman yeterli.

Exodus

Arch Linux FTW!

frkntlgyc

zeitgeist

Ağ ile ilgili bir sorun olabilir, sistemde genel bir yavaşlama var mı? "Synaptic açılmıyor" diyerek forumda ararsanız farklı nedenlerle açılmayan synaptic uygulamasıyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer forumda bahsedilen önerilerle çözemezseniz konsoldan syanaptic uygulamasını çalıştırmayı deneyerek hata çıktısını mesaj atmanızda fayda var.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

egitimist

Açık olan tüm günceleme yöneticisi, synaptic vb. pencereleri kapat.
Alt+F2 => gnone-terninal
Alıntı yapılan: matrax_41 - 05 Aralık 2008 - 17:29:33
konsolda "dpkg --configure -a" komutu vermen yeterli

Bedreddin

Alıntı yapılan: egitimist - 05 Aralık 2008 - 18:19:36
Açık olan tüm günceleme yöneticisi, synaptic vb. pencereleri kapat.
Alt+F2 => gnome-terninal

Olacak, ufak bir yazım hatası olmuş. Arkadaş sorun yaşamasın diye düzelteyim dedim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

frkntlgyc

zeitgeist

Problem neydi, nasıl çözdünüz? Bununla ilgili bir geri bildirim yaparsanız aynı sorunu yaşayanlar da bu deneyimden faydalanabilirler.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Sypro

Topic açmadan önce arama yapın. Bunu bir alışkanlık haline getirin. Sanırım 1 milyon kere sorulan bir şey bu. En ilginci de şu ki, bir hatayı sadece sizin almış olabileceğinize nasıl inanabilirsiniz? Neden aramazsınız hiç bir zaman anlayamıyorum. Arama yapın ve bakın kimler ne demiş. Arama bölümüne dpkg yazdığımda tam 10 (yazıyla on) sayfa sonuç çıkıyor. İnsaf yani. Bir de şu ACİL durumları var. Kuralları okumanızı tavsiye ediyorum. Burada hiç bir sorun acil değildir. Sorun vardır, çözüme en kısa zamanda ulaşılması sağlanır. Ama hiç bir zaman acil değildir.

Konuyu kilitliyorum.

Lütfen biraz daha özen.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."