Klavye Işığı

Başlatan mozhan, 02 Haziran 2016 - 22:15:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ertseyhan

Dosya içeriğine root yetkileri ile dahi müdahale edemiyorum.

[ertseyhan@arch ~]$ echo '0' | sudo tee /sys/module/sony_laptop/parameters/kbd_backlight_timeout
tee: /sys/module/sony_laptop/parameters/kbd_backlight_timeout: Permission denied
0

Ek olarak çıktıları da ekleyeyim;

kbd_backlight = 2
kbd_backlight_timeout = -1
sony_laptop.conf içeriği = options sony_laptop kbd_backlight=2

bugra9

Benim hatam, bu dosyalar donanım tarafından oluşturuluyor ve bu şekilde değiştiremezsin. Şu şekilde bir deneyelim.

sudo modprobe -r sony_laptop
sudo modprobe -v sony_laptop kbd_backlight_timeout=0
cat /sys/module/sony_laptop/parameters/kbd_backlight_timeout
cat /sys/module/sony_laptop/parameters/kbd_backlight

ertseyhan

Evet, bu şekilde kbd_backlight_timeout 0 değerini elde etti. Çıktılar şu şekilde;

[ertseyhan@arch ~]$ cat /sys/module/sony_laptop/parameters/kbd_backlight_timeout
0

[ertseyhan@arch ~]$ cat /sys/module/sony_laptop/parameters/kbd_backlight
2

Ne yazık ki klavye ışıkları yanmamak konusunda hala ısrarcılar.

mozhan

Merhabalar bugün farkettim ki klavye ışığı çalışıyor sonra yeniden başlattım gitti geri bunu engelleyen birşeyler var arkadaşlar. Bu arada önceden bahsettiğim 2 yapınca düzelme olayı da bu olduğu ana denk gelmiş olabilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2016 - 23:20:23

Mevzunun patladığı yeri buldum @ertseyhan sende bi dener misin laptop kapağını kapa yeterli süre bekle fan felan durana kadar sonra kullanıcı tekrar gir bakalım klavye ışığı çalışıyor mu ??
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

ertseyhan

Alıntı yapılan: mozhan - 25 Ağustos 2016 - 23:11:16
Merhabalar bugün farkettim ki klavye ışığı çalışıyor sonra yeniden başlattım gitti geri bunu engelleyen *bir şeyler var arkadaşlar. Bu arada önceden bahsettiğim 2 yapınca düzelme olayı da bu olduğu ana denk gelmiş olabilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2016 - 23:20:23

Mevzunun patladığı yeri buldum @ertseyhan sende bi dener misin laptop kapağını kapa yeterli süre bekle fan felan durana kadar sonra kullanıcı tekrar gir bakalım klavye ışığı çalışıyor mu ??

Evet, her ne kadar olması gerektiği gibi olmasada bu yöntem sorunu çözdü. Sistemi uyandırdıktan sonra klavye ışıkları çalışıyor.

mozhan

Alıntı yapılan: ertseyhan - 29 Ağustos 2016 - 15:44:44
Alıntı yapılan: mozhan - 25 Ağustos 2016 - 23:11:16
Merhabalar bugün farkettim ki klavye ışığı çalışıyor sonra yeniden başlattım gitti geri bunu engelleyen *bir şeyler var arkadaşlar. Bu arada önceden bahsettiğim 2 yapınca düzelme olayı da bu olduğu ana denk gelmiş olabilir.

Evet, her ne kadar olması gerektiği gibi olmasada bu yöntem sorunu çözdü. Sistemi uyandırdıktan sonra klavye ışıkları çalışıyor.

gdm mi kullanıyorsun ? sorun gdm ile ilgili olabilir mi acaba eskiden de sorunluydu bende grafik bozulması yapıyordu.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan