[Çözüldü] Anakart SSD tanımama sorunu

Başlatan grayloop, 01 Haziran 2016 - 23:49:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

grayloop

Nihayet 240 Gb Sandisk SSD aldım. Ancak anakartım SSD'yi görmedi. Başka yerlerde anlatıldığı gibi diğer diskleri sökerek denedim ancak SSD'yi anakarta tanıtmayı başaramadım. SSD kullananlar yardımcı olursa sevinirim. Anakartım MSI G41M-P33 Combo.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

mhmtkrktr

Çok sayıda SSD kullandım ama daha hiç bir cihazda bu sorunu yaşamadım. Aklıma gelen ilk durum, Ssd 'nin üretim hatası olabileceği. İkincisi ise sata ve besleme kablosunda değişim sırasında oluşabilecek sorunlar. Denemişsindir ama seçenekleri elemek adına sorayım, eski diski takınca normale dönüyor mu?
Bir çok bios ta disk, Main ve Boot olarak iki bölümde görüntüleniyor. Her iki bölümde boş mu görünüyor?
Son olarak fast boot  seçeneği etkin değilse, ilk açılıştaki siyah ekranda da görünüyor olması gerekiyor. Orada ki durum nedir?

grayloop

SSD'yi USB ile bağladığımda görünüyor ve üzerinde işlem yapılabiliyor, hatta eski diski kopyaladım. Kablolarda bir sorun olsaydı şu anda kullandığım HDD'ler ile de bir sorun yaşardım, kablolarda da bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
                                 H. Yavuz

grayloop

@plazma,
Anakartım MSI G41M-P33 Combo.
                                 H. Yavuz

heartsmagic

BIOS tarafında disk hiç görünmüyor yani öyle mi? BIOS tarafındaki disk ayarlarında kip olarak neler görünüyor peki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

turkerataturk

Bios ayarlarındandır biosda SSD görülüyor mu ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

plazma

Bios güncellemesi önermişler çoğu gönderide nette bir bakın isterseniz sizdeki sürüm kaç
https://tr.msi.com/Motherboard/support/G41M-P43-Combo.html#down-bios

ErtugrulTRN

Sana Tavsiyem BİOS TA SIKINTI VAR ANLADIGIM KADARIYLA İLK OLARAK PC"NİN İÇİNİ AÇ VE EKRAN KARTININ ORDAKİ PİLİ ÇIKART 5-10SN. BEKLE VE SSD Yİ PC NE BAĞLA PİLİ TAK PC Nİ AÇ,AÇILIŞTA "DELETE YADA F12 TUŞU OLMASI LAZIM" BASARA BIOS A GİR VE UPDATE BÖLÜMÜNDEN BİOS U GÜNCELLE YANLIZ BU SIRADA SAKIN FİŞİ ÇEKME BİŞEY YAPMA SADECE BEKLE AKSİ TAKDİRDE BİOS ÇOKER DİKKATLİ OL, ARDINDAN PCN TEKRAR BASLICAK TEKRAR BİOS A GİR VE SSD KARTINA Bİ BAK OKUYORMU UFE OLARAK GÖRMESİ LAZIM ARTIK SSD KARTININ FABRİKA AYARI NEYSE....
(BU İŞLMELERDEN SONRA DİSKİ OKUMASI LAZIM.)

grayloop

Alıntı yapılan: plazma - 09 Haziran 2016 - 12:56:54
Bios güncellemesi önermişler çoğu gönderide nette bir bakın isterseniz sizdeki sürüm kaç
https://tr.msi.com/Motherboard/support/G41M-P43-Combo.html#down-bios

@plazma
oradaki dosyaları çıkartıp USB'ye kopyaladım, BIOS'un ayarlarından BIOS update seçtim ama güncelleştirme yapmadı. Win7 tarafından da kendi Update programıyla denedim, İntel ME sürücüleri istedi ancak Win7 indirdiğim hiç bir sürücüyü kabul etmedi.

Düzenleme: Güncelleştirmeyi yaptım SSD'yi tekrar denediğimde sonucu yazacağım.
                                 H. Yavuz

grayloop

Merhaba,

@plazma, senin söylediğin şekilde halledebildim.
Anakart güncelleştirmesini yaptıktan sonra SSD'yi tanıtabildim ve Ubuntu'yu kurabildim nihayet. İlgilenenlere teşekkür ederim.
                                 H. Yavuz