Lexmark X7550 ayarları?

Başlatan holywars, 05 Aralık 2008 - 14:34:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

holywars

Lexmark X7550 yazıcı geldi ABD'den güç bela kablo vs. ayarlarını yapabildim ama yazıcı ve tarama fonsiyonlarını kullanamıyorum. Ubuntu'da bazı yazıcı promlemleri olduğunu duymuştum umarım benimkinde promlem olmaz diyeceğim ama yinede yanıtlarınızı bekliyorum.

Bu sorun çaresi yoksa illa Windows'a mahkummu olucağız. :-[

atomkarinca

Bu sayfada da görebileceğin gibi ne yazık ki şu anda Linux üzerinde desteklenmiyor sanırım yazıcın. Aklında bulunsun herhangi bir donanım ya da yazılım satın alırken öncelikle kullandığınız işletim sistemine destek verip vermediğini kontrol edin. Satın aldıktan sonra desteği olmadığını öğrendiğinizde de lütfen destek vermelerini isteyin. Siz istemediğiniz sürece geliştiricilerin böyle bir şeyden haberleri olmayacaktır.

holywars

Kötü oldu, acaba şöyle bir durum yapılabilirmi. Hani Win programlarını bir program yardımı ile linux'da çalışılması mı ne sağlanabiliyordu. Keza böyle bir durum içinde kulağı ters elle tutma sağlanaabilirmi? :D

atomkarinca

Alıntı yapılan: holywars - 05 Aralık 2008 - 15:15:10
Kötü oldu, acaba şöyle bir durum yapılabilirmi. Hani Win programlarını bir program yardımı ile linux'da çalışılması mı ne sağlanabiliyordu. Keza böyle bir durum içinde kulağı ters elle tutma sağlanaabilirmi? :D

Driver'lar program olmadığı için ne yazık ki bu konuda Wine'ın da yardımı olmuyor. Bu yazıcıyla ilgili bilgi aradım ama bulamadım, isterseniz bir de siz deneyin.