raspberry pi ile kaydedilen frekans verilerinin web sitesine realtime cekilmesi

Başlatan elektronik07, 30 Mayıs 2016 - 19:00:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elektronik07

raspberry pi ile kaydedilen frekans verilerinin web sitesine realtime cekilmesi
Arkadaslar elektronik muhendisi son sinif ogrencisiyim.Bitirme tezimde raspberry pi 2 ile frekans degeleri ölcup kaydediyorum.sorum su
raspberry pi nin sd kartina kaydettigim bu frekans verilerini real time olarak web sitesine nasil atabilirim.
yani raspberry pi surekli olarak(dakika da 1)olctugu verileri siyeye atacak,kullanici siteye girerek uzktsn bu verileri takip ededecek.
web sitesini php ile yaptim,raspberry ise python ile kodladim.yardimci olursaniz cok sevinirim bunu yapamazsamprojem kabul olmayabilir... :'(

bugra9

Verileri kaydetmen lazım. Bunu da ya mysql, sqlite gibi veritabanı sistemleri kullanarak yaparsın ya da basitçe bir metin dosyasına yazarsın. Veritabanı sistemi kullanırsan python ile veritabanına direk bağlantı kurup kaydedebilirsin. Metin dosyası kullanacaksan, önce verileri bir php dosyasına gönderirsin ve o php dosyası aldığı veriyi metin dosyasına yazar.

elektronik07

cevap verdiginiz icin tesekkur ederim.bunu ben de biliyorum aslinda,buna ornek bir kod dizisi veya uygulama ariyorum,sizde mevcut mu?