Kali Linux üzerinde Windows kurulum belleği hazırlamak istiyorum

Başlatan ByLeon, 30 Mayıs 2016 - 15:14:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByLeon

Arkadaşlar Kali linuxdan windowsa geri dönmek istiyorum ama unetbootin felan yüklenmediği için wine kurdum yani .exe dosyalarını açmak için sonra unetbootini indirdim felan işte usbye yazdırıcaktım usbyi pc görüyor ama programlar görmüyor çok program denedim hiç biri görmüyor ama pcde görüyor fat32 felan biçimlendirdim ftfs biçimlendirdim olmuyor olmuyor kafayı yicem acil yardım edin karşılıksız bırakmam yardımınızı

fsutil

Alıntı yapılan: ByLeon - 30 Mayıs 2016 - 15:14:00
unetbootin felan yüklenmediği için

Ne demek bu ? Neden yüklenmiyormuş ?

Aşağıdaki sayfada elle basit bir şekilde Windows USB' si hazırlamak anlatılıyor. Eğer takıldığın yer olursa yazarsın yardımcı oluruz.

http://onetransistor.blogspot.com.tr/2014/09/make-bootable-windows-usb-from-ubuntu.html?m=1

ByLeon

Ya üstad şimdi kodun çıktısı bu malesef wine yükleyip .exe açmak zorunda kaldım ama hiç bir program usbyi algılamıyor sadece pc algılıyor.
root@ByLeon:~# sudo apt-get install unetbootin
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
E: unetbootin paketi bulunamadı

fsutil

Alıntı yapılan: ByLeon - 30 Mayıs 2016 - 15:21:55
Ya üstad şimdi kodun çıktısı bu malesef wine yükleyip .exe açmak zorunda kaldım ama hiç bir program usbyi algılamıyor sadece pc algılıyor.
root@ByLeon:~# sudo apt-get install unetbootin
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
E: unetbootin paketi bulunamadı

Unetbootin' i şuanlık boş verin. Windows Usb' si hazırlayamazsınız Unetbootin ile. Bir önceki iletide yolladığım yolla kolay bi şekilde programa ihtiyaç duymadan yapabilirsiniz.

Ek : Unetbootin kurulumu için burayı inceleyebilirsiniz ama dediğim gibi Unetbootin ile Windows USB' si hazırlayabileceğinizi düşünmüyorum.

http://unetbootin.github.io/linux_download.html

ByLeon

Hocam team vieweren yapabilirmisin bişey anlamadım attıgın linkten :)

fsutil

Detaylı bi anlatım yapıcam 5-10 dk sonra atabilirim

ByLeon

fsutil