nouveau-intel bumblebee kurulumu

Başlatan sinan54, 26 Mayıs 2016 - 13:53:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinan54

Optimus özellikli bilgisayar ve Arch linux kurulu.Nvidia kartını açık kaynak olarak kurdum.Sistemi ilk başlattığımda sanki Bumblebee kurulmuş gibi rahat çalışıyordu.Hatta bir gün öyle kullandım.Sonra bumblebee kurulumu için Arch vikiden faydalandım.Orada İntel/Nouveau için Prime öneriliyordu.Fakat Prime kurulumu için kaynak bulamadım ve Bumblebee kurdum.Şuradaki İntel/nouveau anlatımından faydalandım https://wiki.archlinux.fr/Bumblebee#Installation_de_Bumblebee_avec_Intel_.2F_Nvidia
Optirun komutunu verdiğimde tüm pencereler kapanıyor ve giriş ekranı açılıyor.Parolamı yazıp tekrar sisteme girdiğimde bilgisayarın performansı değişiyor.Şöyleki fan susuyor ısınma olayı en alt seviyelerde oluyor.Yani bilgisayar çok rahatlıyor.Giriş ekranım Lxdm olarak hatırlıyorum.
glxspheres64
komutunda çarklar dönüyor.Yorumlarınızı bekliyorum.Aslında Nvidia kartını hiç kullanmıyorum.Tamamen kapatmanın bir yolu alsa kapatırım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: sinan54 - 26 Mayıs 2016 - 13:53:16
Nvidia kartını açık kaynak olarak kurdum.

Açık kaynak olarak kurdum derken?

Bumblebee için önce varsa kurulu bir şey onların temizlenmesi güzel olurmuş. Sonrasına bakılırmış böylece. Nvidia'yı kullanmak istemiyorsan bir şey yapmana gerek yok, kapatmana da gerek yok. Ek bir şey yapmadıktan sonra devreye girmez kendisi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.