[Çözüldü] Ubuntu 16.04 Usb den Boot Etmiyor

Başlatan Riverside, 22 Mayıs 2016 - 20:45:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Riverside

Grub ekranı geliyor 'Try Ubuntu without Installing' seçeneğini tıkladıktan bir süre sonra ekran kapanıyor kasa çalışıyor ama ekran kapalı kalıyor. Acaba indirdiğim iso dosyasında mı bir problem var diye bir kez daha indirdim bir de xubuntu 16.04 indirip onunla denedim sorun aynen devam etti (farklı usb'lerde denedim) boot etmiyor. Kullandığım programlar unetbootin ve rufus.

Ubuntu 14.04 usb'den sorunsuz çalışıyor.

heartsmagic

Makine dizüstü değil sanırım?
Önce ISO'nun md5 bütünlüğünü denetle: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Md5_kontrol%C3%BC

Daha sonra açılış için nomodeset parametresini bir deneyelim. Şuradan bakabilirsin nasıl yapacağına: cekirdekkonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Riverside

Boot ekranında quiet splash girdisine nomodeset ekleyince açılıyor. Yalnız henüz 16.04 kurmadım, kurarsam ekran kartı sürücüleri kısmı benim için sorunlu olacak gibi doğru mudur?

heartsmagic

Doğrudan sorun olur veya olmaz demeyelim. İlgili parametre ile kurulum yapıldıktan sonra sürücüleri kurup sorunu aşabiliriz. Ancak bu grafik kartının marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Nedir marka ve model? 

Riverside

heartsmagic

lspciçıktısını bir görebilir miyiz? Eski mi yeni mi bu kart? Ne yazık ki AMD eski kartlara 16.04 üzerinde destek veremiyor. Kurup sürücü ile uğraşmadan bir şansını denersin, belki nomodeset'e gerek bile kalmaz kurulumdan sonra.
Başlık etiketlenmiş ama sorun çözüldüğü için mi yoksa bu kadar gelebildiğimiz için mi bilemiyorum.

Riverside

Sorunum boot etmemesiydi çözüldü bu sebeple etiketledim. Sürücülerle ilgili sorun çıkma olasılığı yüksek olduğu için 16.04 kurmaktan vazgeçtim.