[Çözüldü] Kmldonkey (Mldonkey) indirilen dosyaları nereye kaydediyor.

Başlatan Tilki, 21 Mayıs 2016 - 12:28:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tilki

Merhaba arkadaşlar. Linux Mint 17.3 KDE üzerinde Kmldonkey kullanıyorum. Şimdiye kadar 2 başarılı dosya indirmem oldu ama indirdiğim dosyaların nerede olduğunu bulamıyorum. Ev dizin altındaki .mldonkey dizininin altını üstüne getirdim. Incoming, temp, shared vb. var olan tüm klasörlerin içine baktım. KDE'nin Dosya/Dizin ara uygulaması ile taradım. İndirilen dosyalar için hedef dizinin ne olduğunu öğrenmek için Mldonkey ayarlarını taradım. Maalesef sonuç başarısızlık... İnternette de biraz araştırdım ama Mldonkey'in indirdiği dosyaları nereye kaydettiğini tespit edemedim.

.mldonkey dizininin içinde incoming diye bir klasör var. O klasörün içinde de directories ve files adında 2 klasör var. Sanki dosyalar buraya inecekmiş gibi bir izlenim uyandırıyor ama inen dosyalardan eser yok. Acaba mldonkey ayarlarında ayrıca buraları hedef göstermek mi lazım? Kurulum yaparken bir şeyleri eksik mi yaptım? Bilen, tecrübe eden bir arkadaşım varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim.

Düzeltme:
Garip bir şekilde, indirilen 2 dosyayı home/ozan/.mldonkey/incoming/files dizininde görmüyorken, var/lib/mldonkey/incoming/files dizininde buldum. Neden efendi efendi home dizini altında değil de burada gösterildiğini bilemedim ama en nihayetinde dosyalarıma eriştim. Eğer KMLDonkey (MLDonkey)'nin indirdiği dosyaları nereye kaydedeceğini nası değiştirebileceğimi öğrenirsem sizlerle paylaşırım. Şimdilik aceleyle, gereksiz yere açtığım bu başlığı çözüldü olarak işaretlemem doğru olacak sanırım. Hepinize iyi çalışmalar dilerim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.