Temel Ağ Uygulamaları için Betik

Başlatan mhmtkrktr, 19 Mayıs 2016 - 12:53:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FireSwords

Alıntı yapılan: siberoloji - 09 Ekim 2016 - 16:30:20
Tam da Kodları indirip incelemek istemiştim ki, o mesajla karşılaştım.
Alıntı YapThis site can't be reached

The connection was reset.
Try:
Checking the connection
Checking the proxy and the firewall
ERR_CONNECTION_RESET

Script kodlarını başka nereden alabiliriz?

Yok ben alırım her halde de. Herkes için bir alternatif olması açısından sordum.
VPN kullanın. Github''ı engellemekteki amaç ne olabilir ki.

Bu arada ek bilgi olsun diye söylüyorum, Yandex DNS ile Github'a erişebiliyorum.

7hr33l3t73r

Bazi sitelere erisim engeli bulunmakta. Maglum teknoloji de son noktadayiz ya. Cozumleri de boyle oluyor. :)
Neyse ki interneti kesmedikleri surece  sorun yok. :)
Github ve  benzeri siteleri engelleyen kafa yapisini bir turlu anlayamayacagim ne yazik ki. :)
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

mhmtkrktr

WebBrowser () {

if [[ $(which google-chrome-stable 2>0) != "" ]]; then TRYC='google-chrome-stable'
    elif [[ $(which chromium 2>0) != "" ]]; then TRYC='chromium'
elif [[ $(which firefox 2>0) != "" ]]; then TRYC='firefox'
            elif [[ $(which opera 2>0) != "" ]]; then TRYC='opera'
                else
            clear
        language_strings ${language} 1 "red"
    sleep 3;
  connect_info
fi
}

Öneri:

@7hr33l3t73r son düzenlemede modem arayüzüne ulaşamıyor. Farklı dağıtımlarda program dizinleri de farklılık gösterebiliyor. Bununla daha önce hazırlık paketlerini kurma aşamasında karşılaşmıştık. Paketlerle ilgili bölümleri yukarıda ki gibi düzenleyebilirsen, dağıtım farkı sorununun önüne geçmiş olacak.

@siberoloji, kaynağı @7hr33l3t73r mesajını görünce paylaşacaktır ancak şuan bazı eksik ve sorunları var gibi. Yinede denemek ve özellikle geri bildirim yapmak istersen, benim paylaştığım ilk mesaj altında ki bölümden alıp deneyebilirsin. Her ne kadar daha profesyonel bir şekle çevrilse de, şu anki halide ilk formatın üzerinden çalışıyor.

Ayrıca sizlerden ricam, ben bu ve bunun gibi çalışmalarımı geri bildirim yapılmadığı için paylaşmayı bırakmıştım. Özellikle donanıma göre farklılık gösterecek bir uygulamanın yazan kişi tarafından nasıl sonuçlar verebileceği anlaşılamıyor. Bende çalışan diğerinde aynı olmayabiliyor. Bunların düzeltilebilmesi için hata bildirimi olması gerekiyor. Hiç kullanmayacak bile olsanız, iki satır kodu kopyalayıp yapıştırmak, deneyip emek verene destek olmak o kadar zor olmamalı. Lütfen geri bildirim yaparak @7hr33l3t73r bilgilendirin ki, uğraşısını daha iyi noktalara taşıyabilsin.

Çalışmayı sahipsiz bırakmadığı için @7hr33l3t73r 'e ve yardımcı olan herkese kendi adıma teşekkür ederim.

bugra9

Gitlab kullanılabilir. @mhmtkrktr, istersen gitlab üzerinden bir hesap açabilirsin. Daha sonra proje ekleme sayfasından githubdaki bağlantıyı göstererek oradaki projeyi kendi üzerine aldırtırsın. Yansı olayını da açınca birbiriyle eşleşen iki depo olmuş olur. Bu durumda gitlab ya da github üzerinden yapacağın değişiklikler her iki depoya da yansıyacaktır. Yedekli çalışmak iyidir :) Tabi bitbucket da kullanılabilir.

mhmtkrktr

@bugra9, öneri için teşekkürler. Ancak bu paylaşım @7hr33l3t73r 'e ait olacak artık. Paylaşınca bende kullanıcısı olucam. Şu haliyle bile bana işimde çok büyük kolaylık oldu. Tamamlayıp paylaşmasını bende merakla bekliyorum.

siberoloji

pull request gönderip branch yaptım mı denir ne denirse onu yaptım. Üzerinde çalışıyorum.

7hr33l3t73r

Cevirileri de ekledigimiz zaman kullanima hazir.
Ekran goruntuleri.
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

mhmtkrktr

Biraz geç oldu ama bu kadar çabuk yapacağını düşünmemiştim. :)

language_strings() {
        declare -gA g_texts
        g_texts["english",0]="Enter Address: "
        g_texts["turkish",0]="Adresi Girin: "
        g_texts["english",1]="Ping Test Completed. ${green_color}Connected"
        g_texts["turkish",1]="Ping Testi Tamamlandı. ${green_color}Bağlantı Var"
        g_texts["english",2]="Loading... Wait !..."
        g_texts["turkish",2]="Bilgiler alınıyor.. Bekleyin !.."
        g_texts["english",3]="connect to address"
        g_texts["turkish",3]="adresine bağlanın"
        g_texts["english",4]="Connected" ## veya "Data exchange is provided"
        g_texts["turkish",4]="Veri Akışı Var"
        g_texts["english",5]="Connected" ## veya "Internet service is provided"
        g_texts["turkish",5]="Net Erişimi Var"
        g_texts["english",6]="Sequence"
        g_texts["turkish",6]="Sıra"
        g_texts["english",7]="Scanning was performed with wifi"
        g_texts["turkish",7]="Tarama işlemi kablosuz bağlantı ile yapıldı"
        g_texts["english",8]="Scanning was performed with wired"
        g_texts["turkish",8]="Tarama işlemi kablolu bağlantı ile yapıldı"
        g_texts["english",9]="Found network devices"
        g_texts["turkish",9]="Ağda Bulunan Cihazlar"
        g_texts["english",10]="Device: "
        g_texts["turkish",10]="Aygıt: "
        g_texts["english",11]="Driver:"
        g_texts["turkish",11]="Sürücü:"
        g_texts["english",12]="Connection:"
        g_texts["turkish",12]="Bağlantı:"
        g_texts["english",13]="Version:"
        g_texts["turkish",13]="Sürüm:"
        g_texts["english",14]="Signal Level:"
        g_texts["turkish",14]="Sinyal Seviyesi:"
        g_texts["english",15]="Channel:"
        g_texts["turkish",15]="Kanal:"
        g_texts["english",16]="Transfer Speed:"
        g_texts["turkish",16]="Aktarım Hızı:"
        g_texts["english",17]="Hardware Address:"
        g_texts["turkish",17]="Donanım Adresi:"
        g_texts["english",18]="Netmask:"
        g_texts["turkish",18]="Ağ-Maskesi:"
        g_texts["english",19]="Modem-IP:"
        g_texts["turkish",19]="Modem-IP:"
        g_texts["english",20]="ISP-IP:"
        g_texts["turkish",20]="ISS-IP:"
        g_texts["english",21]="Signal Quality:"
        g_texts["turkish",21]="Sinyal Kalitesi:"
        g_texts["english",22]="Choose one from the list"
        g_texts["turkish",22]="Bağlanmak istediğiniz cihazın --sıra sayısını-- girin"
        g_texts["english",23]="Available Wireless Networks"
        g_texts["turkish",23]="Kullanılabilir Kablosuz Ağlar"
        g_texts["english",24]="General Information"
        g_texts["turkish",24]="Genel Bilgiler"
        g_texts["english",25]="Internet Access Details"
        g_texts["turkish",25]="İnternet Bağlantı Ayrıntıları"
        g_texts["english",26]="Wired Access Details"
        g_texts["turkish",26]="Kablolu Bağlantı Ayrıntıları"
        g_texts["english",27]="Wireless Access Details"
        g_texts["turkish",27]="Kablosuz Bağlantı Ayrıntıları"
        g_texts["english",28]="Device opening, please wait ..."
        g_texts["turkish",28]="Aygıt açılıyor bekleyin ..."
        g_texts["english",29]="Open and refresh the wiring device"
g_texts["turkish",29]="Kablolu aygıtı aç ve yenile"
g_texts["english",30]="Gateway"
g_texts["turkish",30]="Ağ Geçidi"
g_texts["english",31]="IP Address"
g_texts["turkish",31]="IP Adresi"
g_texts["english",32]="Connection Speed:"
g_texts["turkish",32]="Bağlantı Hızı:"
g_texts["english",33]="Cable"
g_texts["turkish",33]="Kablo"
g_texts["english",34]="Connected"
g_texts["turkish",34]="Bağlı"
g_texts["english",35]="Welcome"
g_texts["turkish",35]="HosGeldiniz"

declare -gA b_texts
        b_texts["english",0]="Ping Process"
        b_texts["turkish",0]="Ping İşlemi"
        b_texts["english",1]="Modem Interface"
        b_texts["turkish",1]="Modem arayüzü"
        b_texts["english",2]="Refresh"
        b_texts["turkish",2]="Sayfa Yenile"
        b_texts["english",3]="Wireless Networks"
        b_texts["turkish",3]="Kablosuz Ağlar"
        b_texts["english",4]="IP Scan"
        b_texts["turkish",4]="İP Tarama"
        b_texts["english",5]="Exit"
        b_texts["turkish",5]="Çıkış"
        b_texts["english",6]="Rescan"
        b_texts["turkish",6]="Yeniden tara"
        b_texts["english",7]="Connect to"
        b_texts["turkish",7]="Bağlan"
        b_texts["english",8]="Main Options"
        b_texts["turkish",8]="Ana Seçenekler"
        b_texts["english",9]="Details"
        b_texts["turkish",9]="Ayrıntılar"
        b_texts["english",10]="New address"
        b_texts["turkish",10]="Yeni adres"
b_texts["english",11]="Refresh"
b_texts["turkish",11]="Yenile"
b_texts["english",12]="Connect to device"
b_texts["turkish",12]="Cihaza Bağlan"

declare -A err
        err["english",0]="NO DEVICE FOUND !!!"
        err["turkish",0]="AĞA BAĞLI HİÇBİR AYGIT BULUNAMADI !!!"
        err["english",1]="No Browser Found .."
        err["turkish",1]="Uygun Tarayıcı Bulunamadı..."
        err["english",2]="If you can scan or network hardware or wireless receiver is \n supposed to be always be open!"
        err["turkish",2]="Ağ taraması yapabilmeniz için kablosuz alıcınızın olması veya\n kapalı ise donanımın açık olması gerekiyor!"
        err["english",3]="Computer is not connected to any modem.\n $yellow will return to the main menu ..."
        err["turkish",3]="Bilgisayarınız herhangi bir modeme bağlı değil.\n $yellow Ana menüye dönülecek ..."
        err["english",4]="You need to be connected to a valid network, so you can't make this process\n will return to the main menu ..."
        err["turkish",4]="Bu işlemi yapabilmeniz için etkin bir ağa bağlı olmanız gerekiyor.\n Ana menüye dönülecek..."
        err["english",5]="Wireless device off, turn it on before trying to connect any devices"
        err["turkish",5]="Kablosuz aygıt kapalı, etkinleştirerek tekrar deneyin"
        err["english",6]="To run the application, "$cyan_color" fping, bc "$white_color" and "$cyan_color" package needs to be installed.\n The installation will start automatically .. Wait ! \nIf you want to cancel, you can use CTRL + C "
        err["turkish",6]="Uygulamanın çalışabilmesi için, "$cyan_color" fping, bc "$white_color" ve "$cyan_color" ethtool paketinin kurulu olması gerekiyor.\nKurulum otomatik olarak başlayacak.. Bekleyin.! \nİptal etmek için, şifre sorgusunda CTRL + C tuşunu kullanabilirsiniz"
        err["english",7]="The package installation process is not supported for the distribution you use. :(\n Try to manually install packages"
        err["turkish",7]="Kurulum bölümü, kullandığınız dağıtım için ilgili yönergeye sahip değil. :(\n kurulum işlemini elle yapmayı deneyin.!"
        err["english",8]="Setup could not be completed. Some packages are missing.\nTry installing packages manually and then run again  "
        err["turkish",8]="Kurulum aşaması tamamlanamadı. Eksik paketleriniz var.\nPaketleri elle kurmayı deneyin ve daha sonra tekrar çalıştırın."
        err["english",9]="Your gateway is not supported ip range. Will return to the previous menu ..."
        err["turkish",9]="Ağ geçidiniz öngörülen ip aralığında değil. Önceki menüye dönülecek ..."
        err["english",10]="Negative Ping Request ! Connection Fails"
        err["turkish",10]="Ping Testi Olumsuz! Bağlantı Kurulamadı"
        err["english",11]="No Internet Access"
        err["turkish",11]="Net Erişimi Yok"
        err["english",12]="No Data Exchange"
        err["turkish",12]="Veri Akışı Yok"
        err["english",13]="You need to be connected to a valid network, so you can't make this process.\n"$yellow_color"will return to the main menu ..."
        err["turkish",13]="Bu işlemi yapabilmeniz için etkin bir ağa bağlı olmanız gerekiyor.\n"$yellow_color"Ana menüye dönülecek..."

BasicNetwork metni girişte ayrı bir sayfada verilse ve satırlar arasında boşluk bırakılsa sanki daha hoş görünecek gibi.

cokomoko

Aur'a eklenebilir diye düşünüyorum  ???
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

mhmtkrktr

Alıntı YapAur'a eklenebilir diye düşünüyorum  ???

Vaktiyle şu iki çalışmayı Aur 'a koymayı düşünmüştüm ama şimdilik çok can alıcı noktalarda olduğu için risk almak istememiştim.

1: Mbr - Gpt / Bios - Uefı / Single - Dual gibi farklı şekillerde yapılmış kurulumları algılayıp, plymouth ile tamamen temiz ve hızlı başlangıç sağlayan bir betiğim var. Farklı sistemler üzerinde testleri tamamlandı.

2: Arch üzerinde mhwd aracına benzer bir betik düzenledim. İntel, Nvidia, Ati, İntel+Nvidia kurulumlarını otomatik algılayıp tamamlıyor. Donanımı Steam için yeterli görürse onunda kurulumunu buna göre hazırlıyor. Elimde olmadığı için İntel+Ati ve Ati+Ati kartta deneyemedim şimdilik. Network kartlarının kurulumunu da yine aynı şekilde yapabiliyor. (En azından şu ana kadar deneyebildiklerimi.)

Tamamladığımdan bu yana, denediğim hiçbir bilgisayarda sorun çıkartmadı ama ne olur ne olmaz. Yeterince olgunlaştığına emin olursam hâla aklımda var aslında.
Ağ betiği ise, bu şekilde bir risk taşımıyor. Bence de Aur için paketlenebilir. Uygun bir zamanda bende tekrar el atıp, daha gelişmiş düzenleme yapmayı düşünüyorum. Sonrasında ilgilenir ve uygun görürse yine @7hr33l3t73r karar vereceği bir konu.

7hr33l3t73r

@mhmtkrktr;
Ceviler icin tesekur ederim. Betigi https://github.com/agscript/ag-yonetimi adresine guncelleme olarak yolladim. Betik ile ilgili guncellemeleri elimden geldigince takip etmeye calisacagim.
@cokomoko;
Aur icin  suan dusunmuyorum ama yayinlamak isteyene de karisamam. Isteyen yayinlayabilir.

plazma

Bence gayet hoş güzel olmuş, 2 ileti üstteki son hali sanırım retro renk tasarımıylada şık duruyor emeğinize sağlık.

mhmtkrktr

Ip tarama sonucu seçilen adrese bağlanma seçeneği, bağlantıyı gerçekleştiremiyor.
Burada ileve edilen tab, okuma düzenini değiştirmiş gibi.
arp -an | sed '/<incomplete>/d' | grep ') at' | awk '{print "\n\t " NR $2"\t"$4 "\t" $7}' | sed -e 's/(/\t---\t /g' -e 's/)/\t==>/g' >>$TEST/scan

sm tanımlamasını şu şekilde değiştirince düzeldi. Github içinde de değiştirdim ama doğru yapabildimmi emin değilim.  Çok anladığım bir site değil kendisi. :)
read sy ; sm=`(echo -e "$sy\t---")`

naklov

Yaptığın güncelleme githuba gelmiş :)
Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa Bütün Hayaller Gerçek Olabilir..

7hr33l3t73r

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 21 Ekim 2016 - 14:42:40
Ip tarama sonucu seçilen adrese bağlanma seçeneği, bağlantıyı gerçekleştiremiyor.
Burada ileve edilen tab, okuma düzenini değiştirmiş gibi.
arp -an | sed '/<incomplete>/d' | grep ') at' | awk '{print "\n\t " NR $2"\t"$4 "\t" $7}' | sed -e 's/(/\t---\t /g' -e 's/)/\t==>/g' >>$TEST/scan

sm tanımlamasını şu şekilde değiştirince düzeldi. Github içinde de değiştirdim ama doğru yapabildimmi emin değilim.  Çok anladığım bir site değil kendisi. :)
Isteginiz yerine getirilmis oluptu onayinizi bekler. :)

mhmtkrktr

Alıntı YapIsteginiz yerine getirilmis oluptu onayinizi bekler. :)

@7hr33l3t73r senin kendi kithub 'ın yokmu? :) Ben zaman buldukça dener, gördüğüm bi hata varsa bildirmeye çalışırım. Zaman bulup becerebilirsem de düzeltme önerilerini paylaşmaya çalışırım. Githubla, Kitabla uğraşmasam işime gelir. :)

Şu satırda ki tanımlama bende kablo bağlantısına çıkıyor,

iface=`ip link | egrep "^[0-9]+" | cut -d ':' -f 2 | awk {'print $1'} | grep lo -v|sed -n 1p`

Şu şekilde değiştirince düzeldi.

iface=`ip link | egrep "^[0-9]+" | cut -d ':' -f 2 | awk {'print $1'} | grep -i '^w' | tail -n1`

Değişik bilgisayarlarda test etmiştim. Wifi aygıtları daima w ile başlayan isimler alıyor.

Bu arada eline sağlık. Harika bi çalışma olmuş.

7hr33l3t73r

Benim github'im olmasi lazim :) kendi adresime alacagim ama ilgilenemeyecegim diye cekinmekteyim. Her daim boyle zaman bulamiyorum.
Evet kablo baglantisini vermesi lazim o komutun. Hata nedir tam olarak?
iface=`ip link | egrep "^[0-9]+" | cut -d ':' -f 2 | awk '{print $1}' | grep lo -v|sed -n 2p`
Yukaridaki sekilde kablosuz baglantisini vermesi lazim. Kablolu baglantim olmadigi icin deneyemedim. Hata kaydini gecerseniz ilgilenirim.

mhmtkrktr

Kablosuz bağlantı menüsü için kullanılmış ama bağlantı denemesini kablo bağlantısı ile yapmaya çalışıyor. Dolayısı ile bağlantı kuramıyor.
tail -n1 in amacı ise birden fazla wireless kartı varsa bağlı olanı en altta alıyordu diye hatırlıyorum.

wconnect() {
iface=`ip link | egrep "^[0-9]+" | cut -d ':' -f 2 | awk {'print $1'} | grep lo -v|sed -n 2p`
ESSID=$*
        if [[ $(which nmcli 2>/dev/null) != "" ]]; then
                nmcli dev wifi connect $ESSID password $read ifname $iface
sleep 2
nohup ping -q -c3 -w3 www.google.com >/dev/null 2>&1
if [[ $? -eq 0 ]];then
echo -e " ${yellow_color}${b_texts[$language,17]}${normal_color}"
sleep 1
else
echo -e " ${red_color}${b_texts[$language,18]}${normal_color}"
sleep 1
fi
        else
        cat $PFILE |sudo -S  kill $(ps aux | grep -E '[w]pa_supplicant.*\'$iface'' |  awk '{print $2}') 2>/dev/null | xargs
        cat $PFILE |sudo -S  dhclient $iface -r
        cat $PFILE |sudo -S  ifconfig $iface down
        cat $PFILE |sudo -S  iwconfig $iface mode managed essid "$ESSID"
        cat $PFILE |sudo -S  ifconfig $iface up
        cat $PFILE |sudo -S  nohup wpa_supplicant -B -Dwext -i$iface -c$FILENAME >/dev/null 2>&1 | xargs
secs=15
while [ $secs -gt 0 ];do
echo -ne " ${yellow_color}${b_texts[$language,16]}${normal_color} $secs\033[0K\r"
sleep 1
: $((secs--))
done
cat $PFILE |sudo -S dhclient $iface

ifconfig $iface | grep inet
        nohup ping -q -c3 -w3 www.google.com >/dev/null 2>&1
                if [[ $? -eq 0 ]];then
echo -e " ${yellow_color}${b_texts[$language,17]}${normal_color}"
                        sleep 1
                else
echo -e " ${red_color}${b_texts[$language,18]}${normal_color}"
                        sleep 1
                fi
fi
wifiScan
}

Çeviri bölümünde renkle ilgili bir sorun var gibi. Eksik paketim olmadığı için test etmedim ama çeviri sırasında renklendirme sırasını karıştırmışım sanki.

and ${cyan_color} packages

err["english",6]="To run the application, ${cyan_color} fping, bc ,hwinfo, curl ${white_color} and ${cyan_color} packages needs to be installed.\n The installation will start automatically ... Wait !\nIf you want to cancel, you can use CTRL + C ${normal_color}"

Alıntı YapBenim github'im olmasi lazim :) kendi adresime alacagim ama ilgilenemeyecegim diye cekinmekteyim. Her daim boyle zaman bulamiyorum.

Ben biraz önce kendi hesabımın şifresini 5 defa denedikten sonra bulabildim. Sık kullanılanlardan silsem yerini bilmiyorum.  O derece yani. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Ekim 2016 - 16:45:17

iface=`ip link | egrep "^[0-9]+" | cut -d ':' -f 2 | awk {'print $1'} | grep lo -v|sed -n 1p`
Bu arada satırı, denemek için kendi yaptığım geçici düzenleme ile aktarmışım. Doğrusu 2p şeklinde. Ama ben wireless cihazına 1p ile ulaşabiliyorum. Sıralama bilgisayara göre değişiklik gösterebiliyor.
Paylaştığım şekilde ki haliyle, bu karışıklık olmaz diye düşünüyorum.

7hr33l3t73r

Onerilerinizi ekleyecegim. Gecici bir sure kendi adresime aliyorum. Ne kadar araliklarla kontrol ederim bileniyorum ama ilgilenmeye calisirim.
https://github.com/8100d1r0n/BasicNetwork

mhmtkrktr

Sonradan değişmemişse boşluk varmış arada, atlamışım orayı. Print özelliği de yerinde kalsa daha iyi olacak gibi :)
read -p sy ; sm=`(echo -e "$sy \t---")`

Fikir olarak belirteyim, Dns döngüsü 4 te sonlansa mı acaba. Bu kadarını tanımlayan olurmu bilmiyorum ama fazlası ekrandan taşıyor. Birde ilk dns ağgeçidi ile aynı ise "DNS : Otomatik" değilse "DNS= Manuel" şeklinde ekleme yapılsa nasıl olur?.

http://i.hizliresim.com/QQdnnr.png

Birde şurada karşılığı olmayan bir adres girince bilgilendirme mesajı oluşmuyor.

http://i.hizliresim.com/5YOvBj.png

Çeviri bölümü 6. metnin rekleri şu şekilde olacak sanırım.

err["english",6]="${white_color} To run the application, ${cyan_color} fping, bc ,hwinfo, curl ${white_color} and ${cyan_color} ethtool ${white_color} packages needs to be installed.\n The installation will start automatically ... Wait !\nIf you want to cancel, you can use CTRL + C ${normal_color}"
        err["turkish",6]="${white_color} Uygulamanın çalışabilmesi için, ${cyan_color} fping, bc, hwinfo, curl ${white_color} ve ${cyan_color} ethtool ${white_color} paketinin kurulu olması gerekiyor.\nKurulum otomatik olarak başlayacak.. Bekleyin.! \nİptal etmek için, şifre sorgusunda CTRL + C tuşunu kullanabilirsiniz${normal_color}"

Bunların dışında şuan için bir eksiklik görünmüyor bende.

7hr33l3t73r

Uyarilar icin tesekurler. Guncellendi.

1melyun

arkadaşlar ubuntu da yeni sayılırım git teki bu programı nasıl yükleyeceğim ? Ubuntu'da git yükledim sudo apt install git  komutu ile şimdi ne yapmam lazım.

Reverser

@1melyun, iki seçeneğin var;
1-) site üzerinde sağ üstte bulunan clone or download butonunu kullanarak zip formatlı projeyi indirebilirsin.
2-)konsoldan git clone proje_bağlantı_adresi

XFCE ROCKS !