Ubuntu da çizim programı

Başlatan lasyutemhem, 17 Mayıs 2016 - 18:09:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lasyutemhem

İyi forumlar arkadaşlar.Benim çizime çok merağım var deftere falan çiziyorum fakat dijital ortamda da çizmek istiyorum.Bunun için güzel bir program söylermisiniz?
Aslında birkaç tane porgram buldum fakat daha önce kullanmadığım için çok mu iyiler yoksa kötüler mi bilmiyorum.

ata1

3D modelleme programı işinizi göreceğini düşünüyorum. Markette olması gerekiyor. Tam adı sweet home 3D sanıyorum

gnukarabatak

Paint muadili Pinta var. Ayrıca libreofis paketindeki "LibreOffice Draw" programıyla ben bir elektronik devre çizimi bile yapmıştım. Aynı şekilde yazılımlarım için akış şemaları çiziminde de aynı programı kullanıyorum. Daha profesyonel işler için 3D max muadili Blender'ı, Photoshop muadili Gimp'i, AutoCad muadili KediCAD programını kullanabilirsin. Daha bir çok program var. Ben burda örnek olması açısından birkaç tanesini yazıyorum.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

kötükurt

Vektörel çizim için Inkscape'i kullanabilirsin.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

lasyutemhem

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Deviantart'taki fan art'lar gibi bir çizim yapmak istesem bu programlardan da yapabilirim değil mi?

gnukarabatak

Biz bu işleri yapabileceğin araçları saydık. Gerisi senin yeteneğini konuşturmana bağlı. Bu sanatsal çizimlerle ilgili youtube.com da bir sürü eğitim videosuda bulabilirsin.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

onparmakfklavye

bence senin aradığım yazılım krita