USB Flash Bellek Kopyalama Problemi

Başlatan memocusss, 15 Mayıs 2016 - 20:20:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memocusss

Merhaba,

Şu son windows 10 güncellemesi(Microsoft'un boğazımıza tıkması) ardından tekrar ubuntu'ya geçmiş durumdayım.
Şöyle bir problemim var, ne zaman USB flash' a bir dosya atsam bu işlem inanılmaz derecede hızlı olarak gerçekleşmiş görünüyor,
Fakat çıkarıp diğer cihaza bağlaığımda dosyayı göremiyorum. Bu sıkıntı NTFS' dosya sistemli olanda oldu.
FAT32 yaptığımda ise işlem son aşamaya kadar yine inanılmaz derecede hızlı oluyor(99% ' a kadar.).
Son %1 lik kısım bir türlü bitmiyor. Bittiğinde ise bir sıkıntı olmuyor. Gayet güzel tabi ama dosyalarımı genel olarak yedeklemek istiyorum. İşte öyle olduğunda cidden sıkıntı yaşayacağım.

Yardımcı olabilir misiniz ?

erdemakin09

Herhalde hala windows kullanıyorsunuz. MiniTool partition wizard diye bir uygulama var. Gparted tarzı o uygulama ile önce usb flash belleğinizi komple silip sol üstte apply yazar onaylayın. İşlemleri gerçekleştirsin. Daha sonra dosya biçimini istediğinizi seçin tekrar onaylayın. Birde öyle deneyin.
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

memocusss

Windows kullanmıyorum. Gparted ile denedim bir değişiklik olmadı

Alıntı yapılan: erdemakin09 - 16 Mayıs 2016 - 02:56:56
Herhalde hala windows kullanıyorsunuz. MiniTool partition wizard diye bir uygulama var. Gparted tarzı o uygulama ile önce usb flash belleğinizi komple silip sol üstte apply yazar onaylayın. İşlemleri gerçekleştirsin. Daha sonra dosya biçimini istediğinizi seçin tekrar onaylayın. Birde öyle deneyin.

mendirec

Görsel olarak kopyalama bitti gibi gözüksede aslında kopyalama devam ediyor. Bu durumda biraz daha beklemeniz gerekmektedir. En sağlıklı yöntem ise diski çıkaracağınız zaman dosya yöneticisinin sol tarafında yer alan cihaz ismine sağ tıklayarak çıkar veya güvenle kaldır seçeneğini kullanmanızdır.

gnukarabatak

USB flash diskinizin bozuk olma ihtimali var. Benim elimde bir tane 4 gb lık bir flash disk var. Dosya kopyalatıp daha sonra açılırken çakılma vs. durumları oluşuyor. USB diskinizi bir disk aracı ile hatalara karşı taratmanızı öneririm.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

memocusss

Alıntı yapılan: gnukarabatak - 17 Mayıs 2016 - 19:21:06
USB flash diskinizin bozuk olma ihtimali var. Benim elimde bir tane 4 gb lık bir flash disk var. Dosya kopyalatıp daha sonra açılırken çakılma vs. durumları oluşuyor. USB diskinizi bir disk aracı ile hatalara karşı taratmanızı öneririm.

birden çok USB bellek ile denedim. Yine de değişen bir şey yok. Kader deyip devam edeceğim galiba...

heartsmagic

Ubuntu sürümü nedir? Eski sürümlerimizde bazı belleklerle bu sorun oluşuyordu. Fakat kendi adıma son sürümlerimizde sorunsuzca bitirdim kopyalama işlemlerini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

memocusss

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Mayıs 2016 - 05:38:54
Ubuntu sürümü nedir? Eski sürümlerimizde bazı belleklerle bu sorun oluşuyordu. Fakat kendi adıma son sürümlerimizde sorunsuzca bitirdim kopyalama işlemlerini.

En son sürümü kullanıyorum. 16.04

heartsmagic

Peki USB belleklerle değil de, disklerle deneme imkânın var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

oguzhan26

Konu biraz eski ama çözüme ulaşmamış..
Benzer bir problem bende de var.
Bir video dosyasını flash belleğe kopyalıyorum.
Ancak televizyonda veya windows işletim sisteminde dosyayı açtığımda dosya sıkıntı çıkarıyor.
Belli bir yerde kendiliğinden kapanıyor mesela..
Sandisk ve Toshiba marka iki farklı usb bellek ile deneme yaptım.

awengers44

@oğuzhan26 video dosyasını bilgisayardan sorunsuz bir şekilde izliyorsanız dosyanın formatını değiştirip (convert) edip yeniden deneyin. Bazı codec,ler ve tv,ler sorun yapabilir.

mhmtkrktr

Alıntı YapFakat çıkarıp diğer cihaza bağlaığımda dosyayı göremiyorum. Bu sıkıntı NTFS' dosya sistemli olanda oldu.
FAT32 yaptığımda ise işlem son aşamaya kadar yine inanılmaz derecede hızlı oluyor(99% ' a kadar.).
Konuyu açan kullanıcının verdiği bilgiden yola çıkarsak, 3.22 sürümüne kadar nautilus'un progressbarının düzgün çalıştığını söyleyemeyiz. 3.22 ve 3.24 sürümünde bu durum büyük ölçüde düzeltildi.
Her işletim sisteminde en güvenilir yol, progressbarı takip etmek yerine, "aygıtı güvenle kaldır" seçeneğini kullanmaktır. Eğer kopyalama işlemi arkaplanda devam ediyorsa, "aygıt meşgul" uyarısı alırsın. İşlem tamamlandığın da ise "artık çıkartılabilir" mesajını verecektir.
İlave olarak, bahsi geçen videolar Blueray değilse, öneri olarak Fat32 şeklinde kullanmanı öneririm.

oguzhan26

Arkadaşlar biraz geç dönüş yapabildim kusura bakmayın. Önerileriniz için teşekkür ederim. Aynı dosyayı windows 10 ile de indirip usb ye kopyaladım. O zaman bir problem oluşmadı. Yani sıkıntı video formatında vs. değil.. acaba ubuntu için bir kopyalama yöneticisi problem var mıdır? aklıma öyle bir çözüm geldi..

mhmtkrktr

Format meselesini benim mesajıma istinaden söylemişsen, blueray videoyu fat32 biçimlnde bir bölüme kopyalayamayacağın için söyledim. Yaşadığın durumun dosya formatıyla ilgisi olacağını sanmam. Söylediğim aygıt çıkartma biçimini denedin mi?
"Aygıt çıkartılabilir" dediği zaman çıkartırsan yine bu şekilde oluyor mu?