Intel hd 530 skylake ekran kartında compiz efektinde beyaz çizgi hatası

Başlatan gnukarabatak, 14 Mayıs 2016 - 23:11:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gnukarabatak

intel hd 530 ekran kartlı makinamda compiz sallanan penceler efektini aktif hale getirdim. Ancak Firefox penceresini tutup çekerken sistem butonlarının hemen altından başlayıp boylu boyunca uzanan titreyen beyaz çizgi görüyorum (renk beyaz değilse kusura bakmayın biraz renk körüyüm). Şu https://allanbogh.com/2016/01/05/ubuntu-16-04-installing-the-intel-graphics-drivers-using-the-intel-graphics-installer-for-linux/ bağlantıdaki işlemleri sırasıyla yapıp intel ekran kartının son sürücüsünü yüklemeye çalıştım. Sürücü dışında bir takım firmware vs. güncellemeler olduğuda sayfada söylenmekte. Ama bunları uygulamadım. Bu problemin bir çözümü varmı?

Bu bağlantıda hatanın video kaydını çektim. https://drive.google.com/open?id=0B24OOoWav32jalBlRDBqZGJCdUk

gnukarabatak@ubuntu-1604:~$ dpkg -l  | grep xserver-xorg-video-intel
ii  xserver-xorg-video-intel                    2:2.99.917+git20160325-1ubuntu1                     amd64        X.Org X server -- Intel i8xx, i9xx display driver

gnukarabatak@ubuntu-1604:~$ inxi -b
System:    Host: ubuntu-1604 Kernel: 4.4.0-22-generic x86_64 (64 bit) Desktop: Unity 7.4.0
           Distro: Ubuntu 16.04 xenial
Machine:   System: Gigabyte product: N/A
           Mobo: Gigabyte model: Z170-HD3P-CF v: x.x Bios: American Megatrends v: F5 date: 03/07/2016
CPU:       Quad core Intel Core i7-6700K (-HT-MCP-) speed/max: 4000/4200 MHz
Graphics:  Card: Intel Sky Lake Integrated Graphics
           Display Server: X.Org 1.18.3 driver: intel Resolution: 1920x1080@60.00hz
           GLX Renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 530 (Skylake GT2) GLX Version: 3.0 Mesa 11.2.0
Network:   Card: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller driver: r8169
Drives:    HDD Total Size: 756.2GB (2.0% used)
Info:      Processes: 236 Uptime: 50 min Memory: 1284.0/15924.8MB Client: Shell (bash) inxi: 2.2.35

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mayıs 2016 - 14:59:55

Ek olarak bugün yaptığım denemede firefoxtaki beyaz çizgi farklı bir biçim alırken dosya yöneticisinde hâlâ görünmektekte. Buda videosu : https://drive.google.com/open?id=0B24OOoWav32jb1lOX2RpMUNUUVU

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mayıs 2016 - 15:05:10

Şimdi yeniden farkettim firefox penceresinde de yine aynı beyaz çizgi devam ediyor.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

heartsmagic

Sadece ama sadece sallanan pencerelerde mi oluyor bu durum? Normal pencere taşımalarında falan yok yani?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gnukarabatak

Evet sadece sallanan pencereler efektinde oluyor. Bu arada aramıza hoşgeldin @heartsmagic :)

heartsmagic

Hoş bulduk :)
Açıkçası eklentinin kendisinde bir sorun vardır muhtemelen. Hani sürücüleri falan kurcalayalım derdim ama diğer yerlerde böyle bir sorun yoksa pek uğraşmaya değmez.

gnukarabatak

Esasında pek dert ettiğim yok. Ancak yazılı kayıt altına alınırsa belki geliştiricilerin kulağına ilişir kimbilir :)

heartsmagic

Bak onun için ta Compiz'in bu eklentisini geliştiren arkadaşı bulmak lazım :)

gnukarabatak

heartsmagic