Ekran kartı sürücüsünü yükleyemiyorum

Başlatan oZZoWindow, 12 Mayıs 2016 - 14:53:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oZZoWindow

Arkadaslar benım suankı ubuntu surumum 12.04 bılerek bunu yukledım cunku benım ekran kartım raedon 4000 ve 12.04 un destekledıgını duydum
yukledım fakat ekran kartı nın tam yuklme yeri gelior install dıorum bu hatayı verıor

one more tools required for installation cannot be found system
install the required tools before installing be fgrlx driver
---force option install the tools
see usr/share/ati/fglrx-install.log
eğer ubuntu katımmı desteklemıorsa hangı lınuxa gecmelıyım arkadaslar

heartsmagic

@oZZoWindow, başlıklara "yardım lütfen" gibi ifadeler eklemene gerek yok :) Hani ek bir ricaya ihtiyaç kalmadan üyeler birbirine yardım etmeye çalışıyorlar zaten.

12.04 geride kaldı bayağı, desteği devam ediyor ama güncel sürümleri kullanman daha güzel olabilir. Kartına destek meselesi için şu çıktıları buraya aktar lütfen:
ekrankomut

Çıktıları da şu şekilde aktarırsın: kodetiketi

Eğer kartın radeon 4000 serisi ise hemen hemen hiçbir güncel dağıtımda ATI'ye ait sürücüleri kullanamazsın. Mesele Ubuntu meselesi değil, AMD/ATI kartına desteğini kesti güncel tüm Linux dağıtımları için. Açık kaynaklı sürücüleri kullanabilirsin, bir şey yapmana da gerek yok hatta. Neden illa ATI sürücülerini istiyorsun? Oyun oynamak için mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

oZZoWindow

efendım ben wıne ıle counter strıke 1.6 oynamak için istemiştim ondan çok kasıor yoksa

heartsmagic

Söylediğim gibi ne yazık ki ATI/AMD artık kartın için sürücü desteği vermiyor. Kurulu gelenle oynayamıyorsan yapılacak fazlaca bir şey yoktur. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.