Linux mint xfce açılışa şifre atamak

Başlatan delicesineseven, 06 Mayıs 2016 - 22:04:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

arkadaşlar uzun süredir konulara uzak kaldım. Kurulumu yaparken otomatik giriş seçmiştim. Şimdi ise açılışta şifre sorsun istiyorum.
Menu-ayarlar-ayar yöneticisi-giriş pencerersi-giriş penceresi tercihleri-otomatik giriş
burada otomatik girişi etkinleştir ve zamanlanmış oturum açmayı etkinleştir ikisini de etkisiz yaparsak açılışta şifre soruyor değil mi?
Bir de menü-sistem-kullanıcılar ve gruplar var. burada hangi ayarı yapmamız gerekiyor. Ve şifreyle ilgili 2 ayrı ayar mı yapmak gerekiyor gerekiyorsa bu karışıklık teşkil etmez mi?

illedelinux

Üstteki resimde bulunan "Otomatik girişi etkinleştir" tikini işaretlemen yeterli.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

delicesineseven

Otomatik girişi etkinleştir  tikini işaretlersem şifre sormadan pc açılıyor
"Otomatik girişi etkinleştir" tikini işaretlemeyip zamanlanmış oturum açmayı etkinleştirirsem 10sn sonra gene şifre sormadan açılıyor

illedelinux

O halde şu yolu dene istersen.
Uçbirime bu kodu gir
sudo gedit /etc/lightdm/lightdm.conf

Açılan dosyanın içerigini alttakiyle degiştir  ve yeniden başlat.
[SeatDefaults]
#autologin-guest=false
#autologin-user=
#autologin-user-timeout=0
#autologin-session=lightdm-autologin
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Nabi

Siz lightdm giriş penceresi için ayar veriyorsunuz ama Linux Mint MDM giriş penceresi kullanıyor.  Bu verdiğiniz komutlar  bunda da geçerli olur mu?
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

delicesineseven

arkadaşlar ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. ben konuyu sorun var diye değil nasıl yapılıyor diye açtım
Menu-ayarlar-ayar yöneticisi-giriş pencerersi-giriş penceresi tercihleri-otomatik giriş
burada otomatik girişi etkinleştir ve zamanlanmış oturum açmayı etkinleştir ikisini de etkisiz yaptığımda açılışta şifre soruyor. burada bir sorun yok. ama xfce de sanki biraz karışıklık var gibi

bugra9

Karışık görünen yer neresi?

Parola kısmının karşısındaki "change" düğmesine tıkla. Açılan sayfada en alttaki "girişte parola sorma" kutusunun işaretli olup olmamasına göre bilgisayar açılırken ya otomatik giriş yapar ya da şifreni sorar.

PardusPars

Konu eski ama şu anda aynı dertten muzdarip olduğum ve aramalarda bu konu çıktığı için yeni konu açmadan buradan sorayım istedim: Sorum başlığın aynısı. Mint Xfce 21.1 kullanıyorum. Sistem otomatik girişe ayarlı fakat artık açılışta şifre sorsun istiyorum. Ne yapmalıyım?

yakusha

Merhaba. ChatGPT'ye sordum, bir cevap verdi.

Doğru mu bakar mısınız?

Artık bu forumu kullanmıyor.

PardusPars

Alıntı yapılan: yakusha - 29 Mart 2023 - 00:37:44
Merhaba. ChatGPT'ye sordum, bir cevap verdi.

Doğru mu bakar mısınız?

Ben bulamadım bu yazılanları.

yakusha

Ayarlar > Giriş Ekranı > Kullanıcılar Sekmesi > Otomatik Giriş kısmında kullanıcı adını kaldırmak yeterli olabilir.
Artık bu forumu kullanmıyor.