compiz ile masaüstü kayboldu

Başlatan srdrrr, 11 Ağustos 2014 - 20:53:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

srdrrr

iyi akşamlar.Compiz ile uğraşırken "efektler-pencere dekorasyonu"nu tıklayınca tüm masaüstü kayboldu. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.Bu arada uç birim'e giriş yapabiliorum;ancak sonrasını getiremiyorum
Yardımlarınızı bekliyorum.
Not:14.04 sürümü yüklü.

heartsmagic

ctrl+alt+t ile uçbirim açılıyorsa:
dconf reset -f /org/compiz/

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sparrow362

kodu yazınca herhangi bir şey olmadı malesef :(

heartsmagic

Açılıyor yani uçbirim? Komuttan sonra bir şey yazmaz da, sonraki oturumda en azından Compiz'in sıfırlanması gerekiyordu. Haliyle ayarların da sıfırlanmış olması gerekiyor.

sinangulsoy

selamın aleykum.

2007 yılında ilk pardus linux ü denemiştim 1 yıl kadar ondan sonra linux dağıtımı kullanmadım desem yeridir.
ubuntu 10.11 kurdum sonrada konsaoldan 14.04 lts güncelledim. linux bilgim şu anda yok denecek seviyede
compizi merek ettim kurdum yanlız masaüstü komple kayboldu klavye kısa yolları çalışmıyor. sadece ctrl-alt-f1 ile komut satırına düşüyorum  bu aşamadan sonra yardım edecek biri varmı acaba bana.

Reverser

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ağustos 2014 - 21:07:58
ctrl+alt+t ile uçbirim açılıyorsa:

^ yukarıdaki komutları aynen komut satırına geçirin daha sonra,
sudo su

ile root olduktan sonra,

reboot

ile sistemi yeniden başlatın.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

sinangulsoy

mağlesef uçbirim açılmıyor masaüstünde hiçbir klavye kısa yolu çalışmıyor. sadece fağrenin sağ tıkı çalışıyor
ctrl-alt-f1 le komut satırına düşebiliyorum. oradada bu kkomutlar işe yaramıyor galiba

Reverser

Alıntı yapılan: sinangulsoy - 09 Ocak 2015 - 18:15:43
mağlesef uçbirim açılmıyor masaüstünde hiçbir klavye kısa yolu çalışmıyor. sadece fağrenin sağ tıkı çalışıyor
ctrl-alt-f1 le komut satırına düşebiliyorum. oradada bu kkomutlar işe yaramıyor galiba

CTRL+ALT+F1 ile komut satırına düşebildiğinizi belirtmişsiniz...

CTRL+ALT+T kombinasyonunu denediniz mi ?

Düzeltme:

değişikler bir sonraki başlatmada aktive olacaktır.

sudo su

ile root olup konsola

reboot

yazıp enterlayın sistem yeniden başlayacak.

XFCE ROCKS !

sinangulsoy

ctrl-alt-t konsol gelmiyor.

bu komutu
ctrl-alt-f1 basınca çıkan yere yazmak için uymam gerekn komut sıralmasını söyleyebilirmisiniz.

sudo su

reboot

bu komutları sıra ile gireyyimmi?

Reverser

Alıntı yapılan: sinangulsoy - 09 Ocak 2015 - 18:23:10
ctrl-alt-t konsol gelmiyor.

bu komutu
ctrl-alt-f1 basınca çıkan yere yazmak için uymam gerekn komut sıralmasını söyleyebilirmisiniz.

sudo su

reboot

bu komutları sıra ile gireyyimmi?

evet, aynen öyle.

XFCE ROCKS !

sinangulsoy

denedim olmadı
sudo su yazıp entrladım.

login incordect
sinan-R580 login:

yazıyor her komuttan sonra yine şifre istiyor.komutları teker teker girdim ancak birşeyleri eksik veya yanlış yapıyorum ama ne.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2015 - 19:06:55

usb de kurulum mevcut usb ile açsam sistemi ordan bir değişikilk yapmak mümkünmü dosylar üzerinden.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2015 - 19:10:47

komutların yazımında ve uygulamasında yanlış işlem yapmıyorum.

Reverser

sudo su
komutu sistemde yönetici izinlerine sahip olmak için yazılan komut bu komuttan sonra daha önceden belirlediğiniz(sisteme giriş yaparken kullandığınız) şifreyi yazıp enterlayacaksınız(şifreyi girerken konsolda brşey gözükmez) sistemde root olduktan sonra diğer komutları sırayla uygulayacaksınız.

XFCE ROCKS !

heartsmagic

ctrl+alt+f1 ile geçtiğimiz uçbirimde dconf iş görmez zira X arıyordu yanlış hatırlamıyorsam kendisi. Onu da atlatmanın bir yolu var ancak şuradan gördüğüm kadarıyla @sinangulsoy'a onu yaptırmak da biraz zor olacak. @sinangulsoy, zaten eski bir sürümden gelmişsin, çok fazla yapılandırman yoksa yeniden kurman sorun olur mu? Ayrıca, Compiz'in zaten kurulu olması lazım, sen tam olarak ne kurdun, ne yapmaya çalıştın?

Yok, ben yeniden kurmak istemiyorum diyorsan ilk şunu dene:
rm -rf ~/.compiz

Ancak, sen henüz giriş de yapamamışsın, "login incorrect" diyorsa ya kullanıcı adını ya parolanı yanlış yazıyorsun demektir. Dikkatlice giriş yapıp üstteki komutu uygula, sonra sistemi yeniden başlat.

sinangulsoy

yanlış hatırlamıyorsam compiz managre yükledim pencere ayarlarını değiştirmek istediğimde sorun oldu.
tekrardan kurma imkanım sıfır desem yeridir kota ile ilgili sorunum var.
yanlız kullanıcı adım ve şifremi doğru giriyorum. yanlış olsa giriş ekranında girdiğim kullanıcı adı ve parolayı kabul etmezdi sistem muhtemelen. yinede daha dikkatli birşekilde şifreyi girip dediğiniz komutu deniyeceğim.
inşallah çözülür.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2015 - 10:43:10

heartsmagic  dediğiniz gibi kullanıcı adı ile ilgili sıkıntı varmış sisteme kullanıcı olarak girdim yanlız verdiğiniz komutu uyguladım. sorun devam ediyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2015 - 13:20:05

formda araştırma yaptım ancak sonuca hala ulaşabilmiş değilim.
yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2015 - 16:32:59

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2015 - 16:36:36

ctrl-alt-f1 yapınca düştüğüm ekranda  linkini verdiğim resmdeki yazılar çıkıyor bunlar bir hatamı yoksa olması gereken yazılarmı. bu konumda entra basınca kullanıcı adı ve şifre yazan yere geliyorum.
link : http://hizliresim.com/z2JOW9

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2015 - 17:24:39

selamın aleykum.

kullanıcı giriş ekranında konuk otorumseçeneği var onu işaretledim ve masa üstü çallışır vaziyette karşşıma çıktı ;) . kendi oturumumu açınca ekranda hiç bir şey çıkmıyor. soruna buradan devam edersek mantıklı olacak.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2015 - 18:30:47

konsoldan.
sudo su adduser kullanıcıadı
komutu ile yeni kullanıcı açıp yönetici yetkisi verdim ve sorunu altarnatif yolla çözdüm. diğer kullanıcıyi silecem artık..
ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

heartsmagic

Seçtiğin yol emin ol daha az sancılı bir yol olmuş :) Öteki türlü yok dconf'u X oturumuna bağlamaya çalışarak gir, yok sıfırlama yapmayı dene vs. çok uğraştırıyor bizi. Forumda örnekleri de mevcut. 

sinangulsoy

zahmet olmadan olmuyor galiba. böyle bir durum  pardus kullanırken başıma gelmişti sonradan hatırladaım bu yöntemle çözmüştük yine. keşke diğer yolldan yapabilseydim demiyorumda değil yani.. neyse biraz daha deneyim kazanınca olur oda inş.

heartsmagic

sinangulsoy

çook karışık işler bunlar  8) ne uğraşmışsınız anlaşılan ..

heartsmagic

Evet, sonunda da çözemedik gibi. Gerçi dconf kısmı işe yarıyordu, ben yapabildim en azından o zaman ancak sıfırlama işlemini karşı tarafa yaptırıp yaptıramadığını anlayamadık.

msy

Birde şuraya bak istersen ben bu şeklide çözdüm.

ErtugrulTRN

plazma

Alıntı yapılan: msy - 10 Haziran 2016 - 02:22:15
Birde şuraya bak istersen ben bu şeklide çözdüm.

Eski bir başlık hortlatmayalım bence, bağlantıyı kaldırdım yukarıda daha detaylı olarak işlem önerilmiş zaten bağlantıda 2 komutluk kısmı var sadece.