Gömülü Sistem Mühendisliği Bir Hobi Mi Yoksa Daha Fazlası Mı ?

Başlatan erdemakin09, 01 Mayıs 2016 - 22:09:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

Arkadaşlar bana Linux'u sevdiren hocam olan Serdar hoca'nın "İşletim Sistemleri Uygulamaları" dersinde herkese projeler verdi. Geçen hafta ki gruplar gömülü sistemler, tek kart bilgisayarlar, microdenetleyiciler işlemciler derken baya da hoşuma gitti. Fakat şöyle bir baktım da insanlar bunu hep hobi olarak yapıyor. Benim de aklım karıştı. Bir hocamızda Türkiye şartlarında akademik çalışma yapmayacaksan hobiden ileriye gitmez dedi. Bende bir sorayım dedim belki bilirsiniz diye.

Gömülü Sistem Mühendisliği Bir Hobi Mi Yoksa Daha Fazlası Mı ?
Gömülü sistemler hakkında genel düşünceleriniz nelerdir?
Ne gibi yerlerde ne gibi işlerde çalışırlar ?
Gözüktüğü gibi zor mudur?
Gömülü sistemlerde kendimizi geliştirmek bizi iyi bir yazılımcı da yapar mı?
Gömülü sistem elektrik elektronik mühendislerinin mi yoksa bilgisayar mühendislerinin mi işidir?
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

heartsmagic

Hiç alakam yok konuyla esasında ama nasıl yani akademik olmazsa hobiden öteye gitmez? Günümüz, küçücük aletlerin günü olmak üzere, zilyon tane şirket bu konuda ürün geliştiriyor. Olay sadece akademik tarafta, teori olarak kalmıyor ki. Yeterli tecrübeyi edindiğin sürece küçük, orta ölçekli birçok şirkette çalışabileceğin gibi, büyük özel şirketlerden tut Aselsan, Havelsan gibi kurumlarda da çalışabilirsin.

Linkedin üzerinden ufak bir araştırma yapabilirsin daha fazlası için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Reverser

Günümüzde hobi olarak görülüyor olabilir ama işin temeli tamamen elektronik mühendisliği ile ilgili.

XFCE ROCKS !