Çalışma alanı değiştirme.

Başlatan Emrenail, 01 Mayıs 2016 - 17:12:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emrenail

Merhabalar.

Arkadaşlar ben Mac'lerde olduğu gibi çalışma alanını touchpad ile değiştirmek istiyorum. Ctrl+Alt+> işareti ile değiştirmesi kullanımın açısından zor oluyor.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi Forumlar..

ata1

manjaro ve arch kullanıcısı olduğumdan sizde olduğundan emin değilim ama ust yada alt boşlukta fare tekerleği yuvarlaması geçişleri yapmaktadır bizlerde denediniz mi ??

touchpad ile kaydırma yapma genelde sağ köşeden yapılmaktadır.

Kaleihan

Emrenail

@Kaleihan orda sayfa kaydırmadan bahsediliyor. Ayrıca bahsettikleri tocuhegg'de işe yaramıyor. Benim bahsettiğim Ctrl+Alt+Right yapmak yerinde touchpad aracılığıyla 3 parmak ile çalışma alanı değiştirmek. Sürekli klavyeye bağlı kalmak bir süre sonra insanın canını sıkmaya başlıyor. Özellikle benim gibi çalışma alanlarını sık kullananlar için.

heartsmagic

Üç parmak veya farklı kombinasyonlarla olur mu bilemiyorum ama Compiz'in etkin köşelerini kullanabilirsin. Örneğin ben fare imlecini sağ alt köşeye götürdüğümde çalışma alanlarını görebiliyor, sağ üst köşeye götürdüğümde pencereleri dizebiliyorum. Unity Tweak ile yapabilirsin bu ve benzeri uygulamaları.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Emrenail

Galiba herhangi bir sonuca varamayacağız. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

İyi Forumlar..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Mayıs 2016 - 23:05:55

Galiba herhangi bir sonuca varamayacağız. Yine de ilginiz için teşekkür ederim.

İyi Forumlar..

gnukarabatak

Super + W tuş bileşimi çalışma alanı değişimini sağlamıyormu? Yada ben soruyu anlamamış olabilirim.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

mhmtkrktr

Çoklu parmak fonksiyonları synaptics tarafından henüz desteklenmiyor bildiğim kadarıyla. Sadece iki parmak fonksiyonları çalışıyor. (kaydırma ve çok kararlı olmasa da genişletme / daraltma fonksiyonu)

Workspace to dock eklentisini kullanarak iki parmak kaydırma ile çalışma alanını kolayca değiştirebilirsin. Mac 'deki kadar kullanışlı ve havalı olmayacaktır belki ama kolaylık açısından çözüm olabilir.

Düzeltme : Ortam olarak Unity masaüstüymüş sanırım. Şimdi farkettim. Eklenti önerisi geçersiz kalıyor bu durumda.