ARM destekli dağıtım tavsiyesi

Başlatan OnLive, 30 Nisan 2016 - 01:07:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. Raspberry Pi gibi ARM mimarili mini bilgisayarlar için önerebileceğiniz Ubuntu türevi dağıtım var mı? Raspbian kurulabiliniyor sanırım ama ben Ubuntu veya Ubuntu'ya en yakın olan bir dağıtımı kurmak istiyorum. Kısacası ARM destekli Ubuntu var mı? Eğer varsa link atabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

OnLive

Snappy Ubuntu Core'da bir kullanıcı arayüzü yok sanırım. Unity veya GNOME yükleyebiliyor muyuz acaba?
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

heartsmagic

İkisi de ağır gelir Raspberry PI için sanırım. Hangi model var elinde? Ne olursa olsun Unity, Gnome gibi ağır masaüstleri için pek ideal sayılmaz o cihazlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OnLive

Raspberry Pi 3 model B var elimde. Daha birşey kurmadım içine çok kararsızım. Ben hep Ubuntu kullandığım için hem işletim sistemi olarak hem de kullanıcı arayüzü olarak çok farklı bir şey yüklemek istemiyorum. Sizin önerebileceğiniz bir şey var mı?

heartsmagic

Kendi adıma arayüz için önerebileceğim bir şey yok ne yazık ki, zira ben arayüz kullanmıyorum dağıtım temelli olarak. Kişisel bir tercih tabi bu, ben Raspberry PI'ı özelleştirilmiş işler için kullanmayı makul görüyorum, arayüz pek gerekli olmuyor bunun için. Medya merkezi olur, ağ dağıtıcı olur başka bir şey olur, hiçbirinde arayüze gerek yok bence. Dağıtım temelli iş yapılacaksa uçbirim yetiyor, kaynakları bir de masaüstü ile harcamak verimli gelmiyor bana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.