ubuntunun yanına kali kurmak istiyorum.

Başlatan taramtula, 29 Nisan 2016 - 17:27:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taramtula

şuanda Linux işletim sisteminin ubuntu dağıtımı kullanıyorum ve bunun yanına kali kurmak istiyorum.
bilgisayar açılırken çıkan ekranda dağıtımı seçmek istiyorum.
bu kali kurum işlemini usb bellekten yapmak istiyorum.
arkadaşlar çok tecrübeli değilim, adım adım ayrıntılı olarak, hiç bilmeyen bir kişinin bile anlayabileceği şekilde Nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz ?

ata1

bence lınux konusunda bu kadar deneyimsizken kalı kurmanız size faydadan çok zarar verir. Yüzme bilmiyorken okyanusa balıklama atlamak olur.

taramtula

ata1

yanlış anlamayın kendinizi geliştirmek adına tek bir sistem üzerine yoğunlaşmanız deneyiminizi daha kolay arttırır anlamında söyledim.
bir kere linux konusunda ilerleyin zamanla hepsini dener size uygun olanı kullanırsınız .
Hayırlı forumlar

taramtula

ubuntu kullanıyorum. bir de kali dağıtımını indirmek istiyorum. kalinin iso dosyanını indirdim. elimde usb bellek de var. kurulumu usb bellekten yapmayı düşünüyorum. fakat iso dosyasını nasıl usbye çevireceğimi bilemiyorum.
windowsta bu işlemi universal usb installer ile yapmıştık. ubuntuda ne ile yapacağız ?

heartsmagic

Konuları birleştirdim, bu gibi durumlarda lütfen eski konun için kilit açtırma isteğini uygula. Başlığın alt tarafında görebilirsin (kilitliyse).
Açıkçası ne için Kali kurmak istediğini bilemiyorum. Eldeki ISO'dan kurulum için araç hazırlayamayacak kadar tecrübesizsen bence bu işlere bulaşmana gerek yok. Bu adımda takılan Kali'yi kursa bile yapacak bir şeyler bulamaz.

Sana ipucu olsun, dd ile istediğin şeyi yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.