Kubuntu 8.10 ile ilgili bir kaç sorun

Başlatan ahmetkanar54, 03 Aralık 2008 - 00:54:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmetkanar54

arkdaşlar ben bugün kubuntu 8.10 kurdum haliyle kde 4.1 geldi bana kde4 çok hantal geldi

mandriva 2009 dada kde4 kullanıyorum mandrivadaki kde süper hızlı çalışıyor

sistem özelliklerim

cpu : amd athlon x2 4400 2.3 Ghz
ram : 2 gb ddr2 667 mhz
ekran kartı : nvidia 8600 ddr3 512

benim anlamadığım nokta bu donanımlamı uyumsuz mu çalışıyor kubuntu ?

yoksa kubuntuda mı sorun var ? :D

Xenophobia

KDE ortamının Ubuntu üzerinde kullanılması nedense hep sorun çıkarıyor. Tam olarak kimsede oturduğunu görmedim desem yeridir. Mandriva, SuSE veya başka dağıtımlarda takır takır çalışıyor. Nedense Kubuntu olduğunda zırt diye sorun çıkarıyor. Dağıtıma, düzgün bir şekilde eklenmiyor sanırım. Başka dağıtımlarda sorunsuz çalışması, alenen bunu ortaya çıkarıyor.

ahmetkanar54

fcengiz

Evet * maalesef bu zamana kadar Kubuntu bendede hep sorun çıkardı! Arch 'ta KDE4 gayet stabil ve çok hızlı. Kubuntu'da bir türlü stabil olamadı nedense....

matafleur

Gayet sorunsuz ve stabil çalışıyor.

Mint

Kubuntu depolarinda KDE 4.1 var ve KDE 4.1 sorunlu. Mandriva 2009 ise KDE 4.2 ile geliyor ve 4.1 ile olusun cogu sorun cozulmus. Kubuntu zaten yavas birde eski surum KDE kullandigi icin iyice cekilmez oluyor.

Endertrn

Mandriva 2009 da KDE 4.2 kullanmıyor. 2009.1 sürümünde yer alıcakmış. Onun da bitim tarihi Nisan olarak belirtiliyor.http://news.softpedia.com/news/Mandriva-2009-1-Beta-Boots-Faster-104427.shtml
Şuan için 4.2'yi dağıtımna dahil eden Pardus'dan başka sürüm var mı bildiğiniz?

atomkarinca

Şu anda Arch depolarındaki de 4.2 ama bilmem uğraşmayı sever misiniz.

zulfikar

Alıntı yapılan: Endertrn - 17 Şubat 2009 - 15:45:51
Mandriva 2009 da KDE 4.2 kullanmıyor. 2009.1 sürümünde yer alıcakmış. Onun da bitim tarihi Nisan olarak belirtiliyor.http://news.softpedia.com/news/Mandriva-2009-1-Beta-Boots-Faster-104427.shtml
Şuan için 4.2'yi dağıtımna dahil eden Pardus'dan başka sürüm var mı bildiğiniz?

Bildigim kadari ile pardusada kde4.2 dahil edilmedi, kast ettigin test deposu ile kurmak ise bazi dagitimlarda ona benzer sekilde kde4.2 yi kurmaya olanak taniyor. Ontanimli kde4.2 ile gelen birkac dagitim var, distowatcha goz atarsaniz bula bilirsiniz. Arch linux kurarsaniz depolararindanda kde4.2 yi kurabilirsiniz.

Bende suanda kde4.2 kullanmaktayim kubuntu 9.04 uzerinde ve bende suana kadar kararli sayilabilecek durumda, tabi bu sizde ki donanimlar ile degisebilir sonucta hala kubuntu 9.04 alpha asamasinda. Arch uzerindede kde4.2 kullandim ve gercekten hizli ve kararliydi, fakat ubuntu bende bagimlilik yaptigi icin diyer dagitimlar hosuma gitsede geri donmekteyim ubuntu surumlerine.  

yunus_

Silemiyorsan karalayacaksın !

Endertrn

Pardus 2008.2 sürümünde KDE 4.2 var. Fakat pisi paketleri kullandığı için onu tercih etmek istemedim. openSUSE, Mandriva veya Kubuntu kurup 4.1'i, 4.2'ye güncellemek mümkün ama deneyimli bi kullanıcı olmadığım için dağıtıma entegre edilmiş olarak kullanmak istiyorum. Çoğu yerde de kurulumla ilgili hataları görünce açıkçası gözüm korktu. Gnome'un yanında KDE de kullanmak istediğimden stabil ve hızlı  bir dağıtım arıyorum. Şimdilik en iyi seçenek olarak openSUSE görünüyor (4.2 içermese de).

sinanbinol

defalarca denedim.
bütün güncellemeleri yaptım..
compiz fusion yükledim..
mouse magnatec gibi bir seçenek var..
aktif etmek istediğimde iki seçenek sunuyor..
her iki seçeneği de denedim fakat seçtikten sonra sürekli giriş ekranına dönüyor ve kullanıcı adı ve parola soruyor..
ve bu döngü hiç bitmiyor..
artık bıktımm..
tekrar kurup, güncelleme falan download etmek istemiyorum..
bu döngüden çıkarmanın bir yöntemi var mı??
lütfen yardımm

garafatma

@sinanbinol,

Sorununuzu aynı şekilde farklı başlıklara yazarak çözüm bulmanız dahada zorlaşır. Tek bir yere, gerekirse yeni başlık açarak sorununuzu bildirin.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

yunus_

Şuanda Kubuntunun durumu nedir ? Acaba Ubuntuya ayternatif olarak kurulabilir mi ? Pardus  şuan için yeterince stabil Kubuntu kullanmak istiyorum ama daha önceleri kurduğumda Ubuntu kadar titiz çalışılmadığı kanısına vardım Kurun veya kullanan arkadaş varsa bilgilendirirse sevinirim.
Silemiyorsan karalayacaksın !