Opera büyüyor !

Başlatan eronis, 28 Nisan 2016 - 21:40:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Reverser

Mobilde operayı J2Me ve Symbian zamanında fazlasıyla kullandım fakat şu sıralar mobil için yetersiz kalıyor gibi hissediyorum.
Onun dışında desktop sürümünü bir süre kullandım ama chrome daha ağır bastığı için uzun süredir chrome ile devam ediyorum yoluma.
Ek olarak 38 developer sürümünde bulunan yeni vpn özelliği bende doğru düzgün çalışmayarak, sürekli ssl hatası veriyor. Bu ya da buna benzer sorun yaşayan var mı merak ediyorum...

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Felâsife

Alıntı yapılan: Reverser - 30 Nisan 2016 - 00:37:03
Ek olarak 38 developer sürümünde bulunan yeni vpn özelliği bende doğru düzgün çalışmayarak, sürekli ssl hatası veriyor. Bu ya da buna benzer sorun yaşayan var mı merak ediyorum...
Bende ilk denediğimde çalışmıyor herhalde dedim ama meğersem çalışıyormuş, renginin mavi olması gerekiyormuş, ilk kurduğumda turuncu idi.

Mavi olduktan sonra istediğin zaman aç kapa, tıkır tıkır çalışıyor, şuan Hollanda üzerinden seyrü sefer ediyorum.  ;D

38 sürümüne video ayırmada eklediler, gerçi olmazsa olmaz bir özellik değil ama uzun videoları tarayıcıdan ayırıp, izlemek şık duruyor.

38 sürümü kararlı olduğunda çok ses getirecek gibi duruyor.

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Reverser

Hocam aktive ediyorum zaten ama sürekli ssl hatası veriyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

XFCE ROCKS !

Kaleihan

Video ayırma özelliği çok güzel olmuş. Facebookta gezinirken youtube'de video izliyorum. Vpn özelliği'de zenmate'den daha kullanışlı. Zenmatenin giremediği sitelere giriyor. Galiba zenmate kullandığımızda bir şekilde karşı taraf vpn kullandığımızı anlıyormuş.

Felâsife

Alıntı yapılan: Reverser - 02 Mayıs 2016 - 23:24:23
Hocam aktive ediyorum zaten ama sürekli ssl hatası veriyor
Doğrudur.
Acaba opera-developer deyip konsoldan çalıştırsan, belki bir ip ucu verebilirdi.

Reverser

Onu denedim zaten hocam, başka bir sorun var.
Sanırım rc çıkana kadar bir süre beklemek daha iyi olacak.

Sent from my iPhone using Tapatalk

XFCE ROCKS !

Felâsife

Yani kararlı sürüm olmadığı için, çok bir şey denmez, beklemek iyi olur tabi.

sinan54

Operayı 38 'i hem manjaro hem lubuntu üzerinde kullanıyorum,ve şu ana kadar bir sorun görmedim.Vpn hizmeti çoğu ücretli vpn'den sağlam.Flaş yükleyerek vpn'i test ettim hiç dns sızıntısı yok.Aynı şeyi Zenmate ve deneme sürümlü bir vpn de deneyin büyük ihtimal dns sızıntısı görürsünüz.
https://whoer.net/#extended
https://ipleak.net/

mhmtkrktr

En son geçen yıl kullanmıştım. Konuyu burda görünce test amaçlı developer sürümünü kurdum. Birkaç gündür herhangi bir sorun olmadan kullanıyorum.

En başta eksik yanları ; başlık çubuğunda, sadece kapat tuşunun olması kullanışlı olmamış.

Yazı fontunda ve yakınlaştırma oranında yapılan düzenleme tarayıcıda genel değişiklik yapmıyor. Yaptığı alanlar içinde, her sayfa için ayrı ayrı düzenlemek gerekiyor.

Video ayırma modu var ancak tarayıcı kapatılırsa oda kapanıyor. Tarayıcı açık kalacaksa ne anlamı var onu anlamadım. ( kaputu açtınız bari aküyü çalmayın :) )

Vpn özelliği eklemişler ancak hızlı erişim menüsüne sayfa ekle dersen vpn ile girilen sitelerin listesini öneri olarak önüne çıkartıyor. Kullanıcılarda enteresan sonuçlar verebilir. :)

Eskisine nazaran öyle aman aman bir değişiklikte görünmüyor. Hattâ eskisinin daha sıcak bir görünümü vardı diyebilirim.

Bunlar sürümden kaynaklı da olabilir belki ama benim için şimdilik Chrome 'un tahtını sallayacak bir tarayıcı kesinlikle değil.

ahmet_matematikci

Ayarlar menusu çok kötü....Tablette denedim memnun kalmadım.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

maydin95

Alıntı yapılan: freemanKişisel olarak istenen tarayıcı kullanılabilir elbet ama yukarda diğer tarayıcılardan farklı bir özellik göremedim ben.
Ki Opera, Mozilla kadar açık olamaz. Hem Mozilla nın kapıları herkese açık istediğiniz an katılabilirsiniz. Kaliteli programcılar doğrudan geliştirmesine bile katılabilirler. Hiçbir engel yok.
Tabi Firefox 'un kaynak kodlarının dağıtıldığını kaynaktan derleyebileceğinizi biliyorsunuz zaten. Binlerce kişi kaynak kodlarını inceliyor.
Firefox güvenlidir.

Opera bende ki haklarını 12. versiyonu sonrası kaybetti. Şahane özellikleri vardı. Bir kalemde silip attılar. Şimdi eski özellikleri tekrar koyup, yeni bir şeymiş gibi sunuyorlar.  Ben o zaman da yerimlerimi bilgisayarlar arası, mobil cihazlar arası senkronize ediyordum zaten. Yenilik?
Ek olarak Opera 'yı Opera yapan geliştiricilerin bir çoğu ayrıldı. Bazıları Vivaldi 'yi yapıyorlar ama bir kere kan kaybettiler.

Son olarak eklenti mağazası da çok fakir.

Diğer devrim niteliğindeki özellikler ne? Merak ettim.

EDIT:
Belki gömülü VPN güzel bir özellik olabilir. Ama o da en kısa zamanda Firefox, Chrome 'a eklenir.
Merak ettim de kaç defa derleyip kurdun ki?

Başkaları senin yerine derleyip koyuyor. İçinde yine ne olduğunu bilmen mümkün değil.

Yalnız bundan emin değilim açıkçası. Başkasının derleyip koyduğu ile kendi derlemenin makine kodundaki sonuçları hep aynı mı olmak zorunda? Paylaşılan kaynak kodunda olmayan bir fonksiyonu farkedebilirler mi rahatça bilmiyorum açıkçası.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

freeman

Alıntı yapılan: maydin95Merak ettim de kaç defa derleyip kurdun ki?
Başkaları senin yerine derleyip koyuyor. İçinde yine ne olduğunu bilmen mümkün değil.
2 defa derleyip kurmuştum zamanında.
Ha şimdi zamanımım %90 ı telefon, tablet üzerinde geçtiği için uğraşmıyorum ama gerektiğinde yine kurabilirim.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ErtugrulTRN

Opera Başlarda Çok iyidi ANcak ARtık Htaları Var Ve Ubuntu (linux) winesiz opere bulunmaktamı? (sormadım sayın :D)
                                 http://www.opera.com/tr/download

vindows ta iken kullanıyordum 1 kaç sene önce ancak ubuntuda hiç kullanmadım ama sağlam bi tarayıcı lazım mozilla biraz sıkıntılı ancak işimi görüyor. :D

[ubuntu için operayı tavsıye ediyormusunuz ediyorsanız kurcam.]

mt

Opera büyüse ne yazar bana kalırsa Firefox daha kararlı ve hızlı bir yapıda.

sinan54

Opera ve chromium birlikte kullanıyorum.Opera tarafında güzel gelişmeler var.38 final sürümünde pil koruyucu ve pil tasarrufu uygulaması ile birlikte geldi.Reklam engelleyici entegre olarak üzerinde geliyor.Vpn yakında entegre olacak,38 sürümünde denendi şuan 39 sürümünde deneniyor.Vpn gayet hızlı ve güvenli (Birçok ücretsiz vpn'ye göre) Bende ram ve cpu kullanımı chromiumdan düşük çıkıyor.Hız olarak pek fark göremedim ama firefoxtan hızlı.Zaten opera chrome tabanlı bir tarayıcı