[Çözüldü] Manjaro Linux Grafik sorunu

Başlatan erdemakin09, 27 Nisan 2016 - 14:15:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

İyi günler arkadaşlar. Geçenlerde forumda sorup internette araştırmalarımdan sonra Arch Linux kurmaya çalıştım. Beceremedim. Boot ayarlarını yapamadım bir türlü. Daha sonra bende Manjaro kurdum. Bugünde bumblebee ile uğraşıyordum. Allahın cezası olmuyor olmuyor olmadığı yetmiyor gibi nvidia falanda yüklenmiyor karmaşık kurmaşık derken dedim yeter gerek yok. Tam o sırada bir baktım. Pcde garip bir sorun. Mesela geditin kaydet yazısı duruyor da önceden buton şeklindeydi o kaybolmuş. Sağ altta volume wifi menüleri temaya uygundu artık düz metin tablosu gibi olmuş. Parola istediği o alan yok mesela. Parolayı yazıyorsun da görsellik yok yani.

Edit
Bu olaydan sonra Steamde açılmamaya başladı. Tıklıyorum bir şey olmuyor.

Edit
Az önce bumbleyi sürücülerle sildim. Pc hiç açılmıyor. [emoji1]  Adım adım pc çöp *olacak [emoji1] [emoji1]

Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

plazma

serk

Son güncelleme ile alakalı.. Gtk3 temalarda sorun çıkarıyor.
Vertex-Manjaro, Adwaita-Manjaro temaları kullanılması önerilmiş.

Alıntı YapWith this we updated Gnome and GTK to 3.20. This will break most of the themes and will be fixed as soon as we had time to port them.

It is recommended to use Adwaita or any theme which is already compatible with the new CSS style of Gnome. Most of the work is now going into Adwaita-Manjaro and Vertex-Manjaro. Vertex will become our default theme for most of our editions.

https://forum.manjaro.org/index.php?topic=33377.0

erdemakin09

Alıntı yapılan: plazma - 27 Nisan 2016 - 15:25:45
Şuradaki adımları denemişmiydiniz ;
http://manjaro.gen.tr/forum/index.php?topic=296.0
Burdakileri deniyordum işte bumblebee kurulu idi silip yeniden kurmak istedim ama şu an okulum var akşam tekrardan kurucam sistemi öyle bir deneyeceğim[emoji4]

ata1

mhwd -li
çıktınızı görmek isterim
sürücüleri nasıl sildiniz söyle yapıp pcyi açmayı deneyin sahipli sürücüleri kaldıralım bakalım masa üzerine erişebilecekmisiniz
ctrl+alt+f2 yada f3 f4 f5 ile tty ekranına düşün ardından şunu deneyelim
sudo mhwd -a pci free 0300
reboot

çıktınızı görmedim ama hybrid ise şu şekilde doğru işlem yapılmalı
http://manjaro.gen.tr/forum/index.php?topic=1479.msg10698#msg10698

erdemakin09

ata1

önce dediğimi yapıp masa üzerine ulaşın sonra kurulumu yapalım. şuanda sahipli sürücü kurulu gözüküyor nasıl kaldırdığınızı söylemişsiniz?

erdemakin09

Bu arada anlatmadan önce benim linuxu yeni öğrenen ve bunun içinde bulduğu herşeyi silip aa bu ne işe yarıyor diyen bir tip olduğumu belirtmek istiyorum [emoji1]

Bumblebee ile uğraştım. Olmayınca dedim ki gerek yok buna elle kurarım ben bu işlemcileri. Bumblebeeyi sildim peşinede manjaronun sürücü bölümüne girip bumblebee yazanları silip kendim internetten indirdiğim nvidia sürücüsünü kurdum. Daha sonra yine olmadı ben intel sürücüsünüde sildim. Sonra nvidia sürücüsü yüklendi. Reboot attım açılmadı. Şimdi tekrar eriştim masaüstüne sorunsuz. [emoji4]

ata1

mhwd -li
masa üzerine ulaştınız ise şü çıktıyı kod etiketi içinde paylaşınız

erdemakin09

Alıntı yapılan: ata1 - 27 Nisan 2016 - 21:33:01
mhwd -li
masa üzerine ulaştınız ise şü çıktıyı kod etiketi içinde paylaşınız

Şöyle hemen paylaşayım.

> Installed PCI configs:
--------------------------------------------------------------------------------
                  NAME               VERSION          FREEDRIVER           TYPE
--------------------------------------------------------------------------------
         network-r8168            2016.04.20                true            PCI
video-hybrid-intel-nvidia-bumblebee            2016.02.05               false            PCI

Warning: No installed USB configs!

ata1

herhangi bir sorun yoksa şuanda normal kurulu sahipli sürücünüz

erdemakin09

Alıntı yapılan: ata1 - 27 Nisan 2016 - 21:41:35
herhangi bir sorun yoksa şuanda normal kurulu sahipli sürücünüz

Peki bir şey daha sorabilir miyim. Ben bu bumblebee mevzusunu yaptıktan beridir steam açılmıyor. Şu anda açılmıyor. Sebebi ne olabilir ?

ata1

video-hybrid-intel-nvidia-bumblebee            2016.02.05               false            PCI
zaten doğru çalışan ve gördüüğün gibi bumblebee  zaten ????

erdemakin09

Alıntı yapılan: ata1 - 27 Nisan 2016 - 21:47:36
zaten doğru çalışan ve gördüüğün gibi bumblebee  zaten ????

O zaman steam son güncellemeden sonra bozuldu. Gtk temada da bir sorun olmuştu. Teşekkür ederim yardımların için :)

ata1

her şey düzgün çalışıyorsa şuanda doğru ve tamamdır. rica ederim etiket için teşekkürler hayırlı geceler