Gönderen Konu: Böyle öğretmenler de var  (Okunma sayısı 2364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Fransa'da aynı okulda okul müdürüyle birlikte beş öğretmen çocuklar için dağıtım çıkarmış.
Henüz iki ay olmadı ama Distrowatch sitesinde şu anda 195. sıraya yükseldi.
Adı PrimTux, sürüm adı Eiffel, Debian tabanlı, 32 bit Lxde sürümü, Türkçe, grafik kurulumlu.
Buradan Fransa'ya kadar o öğretmenlerin elinden öperim, darısı bizim öğretmenlere.
http://primtux.fr/telecharger-primtux/
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

« Yanıtla #25 : »
Bir İnsan ne kadar az bilgiliyse, o kadar cesur olur. Ne kadar bilgiliyse, o kadar ölçülü olur. Ne kadar tecrübeliyse, o kadar özenli olur. Ne kadar tecrübesizse, o kadar özenir olur.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2016 - 13:26:09 Gönderen: ekremsenturk »

« Yanıtla #26 : »
Bu konuyu bu kadar tartışmaya gerek yok aslında. Şöyle söyleyeyim @illedelinux arkadaşımız ve benim aslında en baştan beri tartışmamız bu işe duyulan ilgisizlik. İllada bir işletim sistemi yazalım kaygısı taşımıyorum kendi adıma konuşayım. Pardusa Pisi Linux'a yardım etmekte bana göre çok güzel bir şey. Fakat bu konulara ilgisizlik hoşuma gitmiyor. Yani adam ubuntu yazmış ne gerek var abi demektense bir tanede bizim olsun diye hayal kurmak daha güzel değil mi sizce de?
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

« Yanıtla #27 : »
Bende konuşmak istiyorum. RMS nin idealist tarzı aslında en büyük örneklerden biridir. İşletim sistemi bence yeterince var (linux dağıtımları olarak). Fakat yenileri olsa * tabi ki fena olmaz. Ancak bize daha luzumlu olan önemli olan şey "Türkçe Bilgi birikimi" dir. Bu forumda ve sitede yapılmaya çalışılan şeyde tam anlamda budur. Bunu ubuntu yada pardus vs. üzerinde yapıyor olmamızın pek fazla bir farkı yok. Eğer burada konuşan insanlar gerçekten idealist olduklarını düşünüyorlarsa (ki öyle olduğuna eminim * tabi ki) herkes karınca kararınca bilgi birikimleri ve tecrübeleri ile en basitinden bir e-kitap yada "yazılımcık" oluşturabilir. Ben naçizane hem açık kaynak bir "yazılımcık" geliştiriyor (yakın zamanda sourceforge da olur), hemde burada 10 larca kez 16.04 formatlayıp bizim linux dünyamızda ne katabilirim onun gayreti içerisinde olmaya çalışıyor, ve aynı zamanda fırsat bulursam blog yazılarımla tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum. Kısacası karanlıktan şikayetmeyi bırakalı yıllar oldu. Artım ben mum yakıp dünyayı aydınlatmaya çalışıyorum. Yanlış anlaşılmasın bunları kendimi övmek için söylemiyorum ki övülecek kadar çok şeyler değil zaten. Bunları söylüyorum çünkü yapılması gereken doğru yol ve yöntemin bu olduğunu kendimce anlatmaya çalışıyorum. Herkes katkısı olacak şeyi yapmalı. Belki teknik bir yazı, belki yazılımcık ve belkide foruma bir katkı. İşte bunlar çok büyük şeyler.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

« Yanıtla #28 : »
İsteklerin önündeki en büyük engel, her zaman imkânsızlıktır. Yazılımda imkânsızlık, parasızlık yada donanımsızlık değil, bilgi yetersizliğidir. Meselâ, bu konular beni aşar.

Kendisi bir şeyler yapmak, başarmak isteyene de engel olan olmaz. Bence denemelisiniz. Lafta kalmamalı. Olursa, güzel olur. Olmazsa da tecrübe edinmiş olursunuz.

Ama, başkaları yapsında, biz de kıyısından otlanırız beklentisi içinde olmayın. Kimse sizin için, benim için yada bir başkası için bir şey yapmaz.