[Çözüldü] Ubuntu 16.04 require yazınca boş sayfa kalıyor

Başlatan muhaaliss, 25 Nisan 2016 - 21:16:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

muhaaliss

Herkese selam Ubuntu 16.04 lamp-server kurdum sayfada require kullanınca sayfa boş kalıyor beyaz sayfada kalıyor acaba nasıl düzelte bilirim ?

Çözüm :

php.ini'den hata göstermeyi açtım php7 kurulduğu için mysql sorgularım eski diye sorgunun olduğu satırda hata veriyordu onu mysqli ile değiştirdim şimdi sıkıntı yok
Özgür yazılım meraklısı

alquirel

Konunun 16.04 ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Require ile almaya çalıştığın dosya hatalı olabilir. Tam kodu görmeden bir şey demek zor.

muhaaliss

Alıntı yapılan: alquirelKonunun 16.04 ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Require ile almaya çalıştığın dosya hatalı olabilir. Tam kodu görmeden bir şey demek zor.
14.04 te aynı kodları kullanırken hat olmuyordu ama 16.04 geçince böyle oldu.Hata göstermeyi açınca şöyle bir hata almaya başladım
Fatal error:  Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /var/www/html/ayarlar/ayarlar.php:2Stack trace:
#0 /var/www/html/2.php(2): require()
#1 {main}
  thrown in /var/www/html/ayarlar/ayarlar.php on line 2
Özgür yazılım meraklısı

bugra9

Php 7 mi kullanıyorsun? Mysql eklentisi php 7 ile beraber kaldırıldı ve yerine daha güvenli olan mysqli veya pdo_mysql eklentilerinin kullanılması öneriliyor. Ya veritabanına bağlantı yaptığın kodları düzenlemelisin ya da yüklü olan php sürümünü düşürmelisin.

Alıntı YapWarning
This extension was deprecated in PHP 5.5.0, and it was removed in PHP 7.0.0. Instead, the MySQLi or PDO_MySQL extension should be used. See also MySQL: choosing an API guide and related FAQ for more information. Alternatives to this function include:
mysqli_connect()
PDO::__construct()
http://php.net/manual/en/function.mysql-connect.php