[Çözüldü] Grub Resque hatasi *önyükleme yapamıyorum

Başlatan Attractiveman7, 25 Nisan 2016 - 15:44:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Attractiveman7

Merhaba arkadaslar,
Bilgisayarimda windows 10 vey ubuntu kuruluydu ancak ben ubuntu kurulu olan bolumu sildim. Pc yeniden basladiginda;

Error: no such partition
Entering resque mode...
Grub resque>

Bu hatayi aliyorum. Usb'den boot yapmayi denedigimde ilk bu hata ciktigi icin onyükleme yapamıyorum. Internette bir suru kurtarma anlatilmlari var ancak boot olmadigi icin hepsi etkisiz.

Not: ls komutunu girip (hd0) (hd0,msdos4) bilgilerini kullanmayi denedim ama herhangi bir parti denedigimde unknown partitation hatasi aldim.

Yardimci olur musunuz?

heartsmagic

Ubuntu'yu sildiysen bizlerin yapabileceği bir şey yok. Tepkisel olarak söylemiyorum bunu, teknik anlamda söylüyorum. O gördüğün ekranda yapacağın hiçbir şey sorununu düzeltmeyecek. Harici bir araç bulup Windows'un önyükleme bölümünü düzeltmen gerekiyor. Kendi adıma bilmediğim için doğrudan bir araç öneremiyorum, Google üzerinden bakınabilirsin ya da başka bir arkadaş öneri yapana kadar bekleyebilirsin.

Hani Ubuntu'yu silmeseydin bu işi önce Windows üzerinde yapar sonra silerdin Ubuntu'yu. Şu aşamada elinde varsa Windows CD'si onunla düzelme imkânın vardır muhtemelen. CD falan yoksa dediğim gibi harici araçlara kalıyor işin.

Not: Şimdi tekrar bakınca USB ile açamadığını söylemişsin makineyi. O kısım da Linux tarafından bağımsız, bu yaşadığın sorun açmana engel olmaz. Hatta, USB ile önyükleme yapamadığın için o ekranı görüyorsun. Makine önyükleme aygıt ayarını nasıl yapıyorsa onu çözmen lazım. F2, F10, F12 gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Attractiveman7

Yanit icin tesekkurler,
Sorunu cozdum usb'ye yazdirdigim iso dosyasi onyuklemeli degilmis bu yuzden boot olamadi. Windows boot ettikten sonra onar kismindan sorunu hallettim.

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler :) Şöyle bir uygulamamız var çözülen konularımız için: cozuldukonusu
Tekrar Linux kullanır da foruma gelirsen aklında olsun, bu seferlik ben yapıp konuyu kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.