Play on linux lol kurarken hata

Başlatan lasyutemhem, 24 Nisan 2016 - 20:58:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lasyutemhem

Arkadaşlar play on linux ile lol kurmak istiyorum fakat bölgeyi seçtikten sonra "Error in POL_System_wget
POL_System_wget failed: Server issued an error response
--2016-04-24 20:55:32-- http://l3cdn.riotgames.com/Installer/SingleFileInstall/LeagueOfLegendsBaseEUW.exeResolving l3cdn.riotgames.com (l3cdn.riotgames.com)... 85.111.14.160Connecting to l3cdn.riotgames.com (l3cdn.riotgames.com)|85.111.14.160|:80... connected.HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found2016-04-24 20:55:36 ERROR 404: Not Found." Hatası çıkıyo ama hala next veya cancel diyebiliyorum next dersem hatayı göndermem için biryer açılıyor devam edemiyorum.İndirmek yerine bilgisyarımdan kur dersem "Error in main
Cant install using the official downloader, sorry" hatası çıkıyor. Next dediğim anda kapanıyor.Yardım edebilir misiniz?

FireSwords

En kolay yolu şu: Linux kurulu bölümün yanına Windows kurup oynamak.

lasyutemhem

Ben tamamen ubuntu kullanıyorum ama.Windows'a geçme gibi bi düşüncemde yok.Bıktım windowstan.Ubuntu üzerinden oynamak istiyorum.30 Fps olsun umrumda değil ama windowsa geç deme lütfen :D

FireSwords

Windows'a geç demedim ki.  :D Windows yazılımlarını Linux üzerinde çalıştırmak çetrefilli bir olay. Lol neyse de yeni yüksek bütçeli Windows oyunların neredeyse hiçbiri çalışmıyor.

Olay sadece FPS değil. Grafik bozulmaları ve artifact sorunları da oluşuyor. Bir keresinde Wine ile GTA Vice City çalıştırmıştım. Sürekli glitchler oluşuyordu ve oyunda inanılmaz takılmalar vardı. Yok bir yazılımı native olarak çalıştığı platform dışında çalıştırmak çok zor. En iyi çözüm dual boot Windows. Sadece oyun oynayacağın zaman geçersin.

lasyutemhem

şuan windows'u .iso olarak indirsem ve kursam ubuntunun yanına otomatik olarak geçer mi yoksa benim birşey yapmam gerekir mi?

FireSwords

Sistem özelliklerin iyiyse, VMWare Player üzerine Windows kurup da deneyebilirsin.

lasyutemhem

Anladım teşekkür ederim, ancak ben bi deneyerek öğreniyim ya ubuntu da league of legends oynamayı. :D
Eğer çileden çıkarsam 2 sistem yaparım.Teşekkürler

FireSwords

Deneyebilirsin, Windows sürümü DirectX 9 kullanıyor, eski DirectX sürümleri Wine ile nispeten daha iyi çalışıyor. Yine de Windows ile çalışması için yapılmış bir yazılım Linux üzerinde sorunsuz çalışamıyor.

lasyutemhem

Birkaç yerde dediğinizin aynısını okumuştum, tam verimlilik alamıyor vb. Ancak ben şansımı denemek istiyorum.Bu hatayı giderebilmenin bir yolunu biliyor musun?

FireSwords

404 hatası almışsın. İndirdiği dosya linki geçersiz. Client'ı kendin indirip Playonlinux'a göstermeyi deneyebilirsin.

lasyutemhem

Dün dediğinizin aynısını yaptım ve hata veriyor tekrar.

heartsmagic

Bölge dediğin ne oluyor burada?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lasyutemhem

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Nisan 2016 - 21:57:30
Bölge dediğin ne oluyor burada?
Eu west / North American vb.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Nisan 2016 - 22:07:56

Emülatör aracalığı olmadan elimle kurduğumda biryere kadar geliyor sonra setup kararıyor ve hiçbirşey olmuyor....

heartsmagic

Benzer sorunu yaşayan başkaları da var, geçici bir sorun olmasın? Tekrar denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

LOL ün son güncellemelerinden sonra sanırım POL betiğinde sorunlar oluşmuş. Biraz bakınayım durumuna.

Kenarda dursun : https://www.playonlinux.com/en/app-1135-League_Of_Legends.html

erdemakin09

Aynı sorun bende de var. Büyük ihtimal sorun güncellemesinden kaynaklanmıştır. Çok sürmez 2 3 güne düzeltirler. Kitlesi büyük oyun sonuç olarak.
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

lasyutemhem

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Bende araştırıyorum.

lasyutemhem

lasyutemhem

Herhangi bir çözüm yolu bulan var mı arkadaşlar?

eneserkul

Arkadaşlar merhaba bende aynı sorunu yaşıyordum çok yöntem denedim ve en sonunda buldum.
Hata lol exe dosyasının indirme linkine erişilememekten kaynaklanıyor. Bu hata ise vpn yardımı ile başka ülkeden bağlanarak
bu linke : http://l3cdn.riotgames.com/Installer/SingleFileInstall/LeagueOfLegendsBaseEUNE.exe
tıklayıp indirmek daha sonra internetten indirme yerine bilgisayarımdan seç diyip bu exeyi seçmek
yada direk vpn programıyla halledip hazır setuptanda indirebilirsiniz
sizin internetten indirip kurduğunuz setupda hata vermesinin sebebi orjinal launcher olması bizden orjinali istemiyor leagueoflegendsbase.exeyi istemekte anlamayan yapamayan varsa yazsın yardımcı olmaya çalışırım.

lasyutemhem

Maalesef site 404 hatası veriyor :(

bugra9

Vpn ile denersen 404 hatası vermez.

eneserkul

buyrun hocam bi video çektim https://www.youtube.com/watch?v=6Xd3vRra7hY bunu aynen uygulayınca problem ortadan kalkar

lasyutemhem

Teşekkür ederim yardımlarınız için.Lolü kurdum ve gayet iyi çalışıyor.Teşekkür ederim

mt

Alıntı yapılan: eneserkul - 28 Mayıs 2016 - 13:47:59
buyrun hocam bi video çektim https://www.youtube.com/watch?v=6Xd3vRra7hY bunu aynen uygulayınca problem ortadan kalkar

Vpn konusunu öğrenmek istediğim bir konuydu çok güzel açıklamışssınız teşekkürler.